Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jakub Kłoszewski
|
aktualizacja

Zagrzmi nad Polską. Pierwsze burze na Śląsku i w Wielkopolsce

2
Podziel się:

Gwałtowne załamanie pogody nad Polską. Po kilku cieplejszych dniach nagle zmienia się aura. Przez nasza kraj przechodzi front, który niesie burze. Pierwsze pojawiły się już na Śląsku i w Wielkopolsce. Zobacz, gdzie można spodziewać się ulewy.

Zagrzmi nad Polską. Pierwsze burze na Śląsku i w Wielkopolsce
(PAP/EPA, Aleksander Koźmiński)

Aktywny układ niżowy znajduje się w tym momencie nad Wielkopolską. W związku z tym w Polsce występują opady - około 10-20 litrów na metr kwadratowy.

Front chłodny rozciąga się między Dolnym Śląskiem, Wielkopolską i Ziemią Lubuską. Przed frontem chłodnym rozwija się tak zwana linia nawałnic - informuje TVN Meteo.

Burze pojawiły się m.in. w okolicach Bogatyni (woj. dolnośląskie), Opola, Kietrza (woj. opolskie), Sieradza (woj. łódzkie) i Tuliszkowa (woj. wielkopolskie).

Możliwa jest też deszcz w Warszawie.

Co w najbliższych dniach?

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże - informuje IMGW. W rejonach górskich możliwe przelotne opady deszczu i burze. Słabe opady deszczu również miejscami na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na krańcach północnych oraz w dolinach karpackich, od 21 st. do 23 st. na przeważającym obszarze kraju do 25 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, jedynie nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na zachodzie okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. na północnym wschodzie 10 st., 13 st. na przeważającym obszarze kraju i do 14 st. na południu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Na obszarze kraju poza krańcami północno wschodnimi przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na północnym zachodzie do 24 st., 27 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, jedynie na Nizinie Szczecińskiej początkowo zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

Źródło: PAP, TVN Meteo

KOMENTARZE
(2)
pp
5 lata temu
Szatan szaleje!!!
zxc
5 lata temu
Wow!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić