Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

Zamiast antykoncepcji kalendarzyk. Ministerstwo zainwestuje 3 miliony złotych

22
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć 3 miliony złotych na promowanie kalendarzyka jako preferowanej formy antykoncepcji. Ogłoszono konkurs na portal wskazujący dni płodne oraz wybrano firmę, która zorganizuje kampanię na rzecz płodności.

Zamiast antykoncepcji kalendarzyk. Ministerstwo zainwestuje 3 miliony złotych
(PAP)

Koniec z in vitro, tabletka dzień po na receptę, a teraz kalendarzyk. To kolejny kontrowersyjny pomysł ministra Konstantego Radziwiłła. Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć na promocję płodności 3 miliony złotych, informuje "Dziennik. Gazeta Prawna". Środki zostaną rozdysponowane na wyłoniony w konkursie portal wskazujący dni płodne i kampanię na rzecz płodności. I to pomimo tego, że kalendarzych należy do najmniej skutecznych metod zapobiegania ciąży.

Na nowym portalu będzie można m. in. zadać pytanie ekspertowi. O ile będzie dotyczyć poczęcia. Dodatkowo planowany jest videoprogram dla młodzieży. - Prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i duchowy, ale także społeczny - tłumaczy ministerstwo. Z wyjaśnień resortu można się też dowiedzieć, że rodzicielstwo jest "jednym z podstawowych czynników osiągnięcia szczęścia i sukcesu życiowego".

Suchej nitki na projekcie nie pozostawił były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Jest to kolejna sytuacja, w której ideologia bierze górę nad wiedzą medyczną - ocenia w rozmowie z "Super Expressem". - To nie tylko nieracjonalne wydawanie pieniędzy, ale także działania pozorne, które nie przysłużą się Polkom.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
AntyPis
5 lata temu
PIS - Kaci Polskiej Demokracji
Karnawał głup...
5 lata temu
Brakuje do statystyki 500+, wiec chcą nadrobić kalendarzykiem. Najgorzej że w to uwierzy patologia społeczna i będzie ich jeszcze więcej.
karo
5 lata temu
Super, naturalne metody, czyli w te dni, kiedy kobieta najbardziej chce się kochać, to nie może, jeśli nie chce zajść w ciążę. A jak już może, to często jej się nie chce. Żyć, nie umierać...
Interfacet
5 lata temu
Proszę wskazać źródło informacji. Na pewno nie chodzi o "kalendarzyk", który jest metodą przestarzałą i nieskuteczną, ale o metody Naturalnej Regulacji Poczęć, które pomagają zarówno w odłożeniu poczęcia, jak i w poczęciu parom, które mają z tym problem.
szok!
5 lata temu
Najbardziej zawodna metoda pod słońcem!
Mario
5 lata temu
Ciekawe kto z rodzin rządowych ma drukarnie ?
Ja
5 lata temu
to jakiś nawiedzony psychol
Drat Ewka
5 lata temu
Ten to ma fuksa gdyby nie kalendarzyk to smok by go połknął...
inteligent 20...
5 lata temu
Myślą, że mamy taki poziom wiedzy i inteligencji jak Oni. Powrót do przeszłości- żenada i wstyd
lamek
5 lata temu
Najskuteczniejszą formą antykoncepcji jest ząbek czosnku w pępku 99% pewności!!!
Polak
5 lata temu
Oby kobiety tego nie zapomnialy. Ale to nie työlko sprawa kobiet.Ci co beda glosowac na pis to nie sredniowiecze to epoka kamienia lupanego. Brawo PIS. A ja cos slyszalem ze ma byc naprawde 21 wiek.
tre
5 lata temu
facet który uważa że kalendarzyk rozwiąże sprawę ma 8 dzieci. Może on jest z tego powodu szczęśliwy, ale dla niektórych to nie ciekawa perspektywa również z powodów finansowych
happy
5 lata temu
brawo PIS!!! tego nam było trzeba ;) stanowczo za mało pijemy a woda to samo zdrowie ;)
ton
5 lata temu
to zwykłe promowanie jednej z form antykoncepcji dla kazdego, jak ktos woli pigule to niech łyka tylko niech zastanowi sie co robi swojej wątrobie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić