Patryk Osowski
Patryk Osowski| 

Zaskakujący sondaż. Tylko trzy partie w Sejmie

174
Podziel się:

Z najnowszego badania wynika, że w Sejmie mogłyby się znaleźć tylko PiS, PO i Wiosna. Zdecydowanym liderem zestawienia jest partia rządząca. Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 39 proc. Polaków.

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki na spotkaniu z wyborcami.
Beata Szydło i Mateusz Morawiecki na spotkaniu z wyborcami. (East News)

Sondaż Kantar pokazuje, że w lipcu największym poparciem ankietowanych wciąż cieszy się Zjednoczona Prawica reprezentowana przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie.

W porównaniu z poprzednim badaniem uzyskali aż o 5 pkt. proc. więcej głosów (39 proc.).

Na drugim miejscu wśród partii politycznych znalazła się Platforma Obywatelska. Ugrupowanie Grzegorza Schetyny wskazało w badaniu 26 proc. respondentów. Oznacza to wzrost w ujęciu miesięcznym o 2 pkt. proc.

Ostatnim ugrupowaniem, które w najnowszym sondażu przekroczyło próg wyborczy, jest Wiosna. Partię Roberta Biedronia popiera 5 proc. wyborów. W ciągu miesiąca jest to spadek o 3 punkty procentowe.

Zobacz także: Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Poza Sejmem znalazł się Kukiz'15, na który chce głosować 4 proc. wyborców. Zanotował zatem spadek o 3 punkty procentowe (w czerwcu było to 7 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 12-17 lipca tego roku, na próbie ogólnopolskiej 974 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić