oprac. Violetta Baran| 
aktualizacja 

Zatrzymany razem z "Masą" policjant zawieszony. Czeka go postępowanie dyscyplinarne

0
Podziel się:

Policjant, którego zatrzymano razem z Jarosławem S., został zawieszony w czynnościach służbowych przez komendanta wojewódzkiego z Łodzi. Prawdopodobnie, po postępowaniu dyscyplinarnym, zostanie zwolniony ze służby.

Szef wydziału wywiadu kryminalnego w Łodzi zawieszony w obowiązkach
Szef wydziału wywiadu kryminalnego w Łodzi zawieszony w obowiązkach (PAP, Adam Warżawa)

"Masa" został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy łódzkiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Oprócz Jarosława S. zatrzymano również m.in. jego syna, policjanta - naczelnika Wywiadu Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Zbigniewa G. i kierownika z łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymanych zostało w sumie 6 osób.

Według śledczych z Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie, są dowody na to, że naczelnik miał przyjmować łapówki w zamian za przychylność dla "Masy" i jego znajomych. Natomiast niedawny świadek koronny ma odpowiadać za wyłudzanie kredytów i pożyczek.

W czwartek komendant wojewódzki z Łodzi, inspektor Andrzej Łapiński, podjął decyzję o zawieszeniu w czynnościach służbowych naczelnika Zbigniewa G. Nakazał też wszczęcie wobec niego postępowania dyscyplinarnego. Komendant czeka teraz na materiały z prokuratury, po ich analizie najprawdopodobniej zwolni policjanta ze służby.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić