Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Zbigniew Ziobro krytykuje prof. Adama Strzembosza. Wypomina mu przeszłość

35
Podziel się:

- On dziś powinien z pokorą przyznać, że poniósł ciężką porażkę, a zamiast tego idzie w zaparte i oskarża wszem i wobec, i mówi rzeczy niemądre - tak o prof. Adamie Strzemboszu mówi Zbigniew Ziobro. Wypomniał mu dawną reformę wymiaru sprawiedliwości, do której doszło w latach 90.

Zbigniew Ziobro i Adam Strzembosz
Zbigniew Ziobro i Adam Strzembosz (East News)

Minister sprawiedliwości był pytany na antenie "Jedynki" m.in. o zmianę wyroku z 25 na 15 lat dla Steve'a V. za zgwałcenie i śmiertelne pobicie trzylatka. - Jest to szokujące. Ten wyrok jest skandaliczny - mówił Ziobro na antenie Polskiego Radia. - Czas na to, by podawać nazwiska sędziów, niech oni biorą odpowiedzialność - dodał.

- Jako minister sprawiedliwości - prokurator generalny mam możliwość skierowania kasacji do Sądu Najwyższego i z całą pewnością taka kasacja wpłynie - zapowiedział Zbigniew Ziobro. - Mamy do czynienia z takim zachowaniem wśród sędziów, które zupełnie odbiega od elementarnej wrażliwości, społecznego poczucia, ogromnej większości Polaków - powiedział minister.

Ziobro stwierdził również, że dochodzi do pewnej mocnej tendencji. - Rozpoczął ją prof. Zoll, dziś "obrońca sądów i sędziów", kiedyś zwolennik łagodnego traktowania bandytów. Ja pytam: a gdzie ofiara? Państwo musi bronić najsłabszych - podkreślił polityk.

Zobacz także: ZOBACZ: "Próba rokoszu, pieniactwo". Adam Bielan o decyzji Pawła Juszczyszyna

Zbigniew Ziobro odniósł się również do słów prof. Adam Strzembosza, który w środę powiedział, że "decyzje Izby Dyscyplinarnej to działalność przestępcza". - Działanie tego gremium jest bezprawne i nieuzasadnione. Nie można dopuszczać skazania jakiegokolwiek sędziego za działanie zgodnie z prawem i swoimi kompetencjami - podkreślił były prezes Sądu Najwyższego podczas konferencji prasowej.

Minister stwierdził, że stwierdzenia prof. Strzembosza są nieprawdą oraz zarzucił mu, że w latach 90. "oszukał polskie społeczeństwo". - On był odpowiedzialny za reformę sądownictwa, obiecywał solennie, publicznie, że sędziowie sami się oczyszczą. Jaki był efekt? Jedna osoba usunięta z zawodu - podkreślił.

- On dziś powinien z pokorą przyznać, że poniósł ciężką porażkę, a zamiast tego idzie w zaparte i oskarża wszem i wobec, i mówi rzeczy niemądre - dodał Ziobro.

Kulisy zdobywania podpisów pod listami poparcia do KRS

"GW" wskazuje na to, że nazwiska większości osób, które podpisały się na liście poparcia do KRS, to sędziowie "dobrej zmiany". Chodzi o prezesów i wiceprezesów sądów, którzy otrzymali stanowiska po tym, jak Zbigniew Ziobro został ministrem sprawiedliwości.

Ten temat nie został poruszany z ministrem podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia. Wychwycił to dziennikarz "Wyborczej" Wojciech Czuchnowski, który jest autorem wspomnianego tekstu o listach KRS.

"Wyżyny dziennikarstwa w radiowej Jedynce: gość Sygnałów Dnia min. sprawiedliwości Z. Ziobro NIE dostał pytania o listę poparcia do KRS ujawnioną przez Wyborczą, o której jednak trochę się mówi. Prowadzący: Krzysztof "podstawka pod mikrofon" Świątek. Szef redakcji publicystyki" - czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
opamiętanie
2 lata temu
Wielki mi profesor skoro wiedział, że się źle dzieje w sądach to nic nie zrobił, a teraz kasta robi co chce, wyroki wydaje według ich przynależności, albo komuś dokopać, w wy ludzie bronicie tą kastę, która broni złodziei, obyście mieli kiedyś sprawę w sądzie i dostali wyrok nie zgodny z prawem.
Wojtas
2 lata temu
Ziobro niech przypomni sobie jak donosił, prowokował swego kolegę z liceum. Niech przypomni sobie jak potajemnie nagrywał rozmowy w których prowokował kolegę że stancji.
Jan Kowalski
2 lata temu
Niestety wiarygodność pana Strzembosza jest taka sama jak jego zapewnienia o tym że wymiar sprawiedliwości oczyści się sam ! Śmierdzi teraz Czuchnowskim !!
Profesor
2 lata temu
Trzeba mieć tupet
niestety
2 lata temu
Niech się z tym mydłkiem rozprawi sam Pan Profesor Adam Strzembosz :))))). Kondolencje dla nauczycieli akademickich Wydziału Prawa UJ. :). Jak wam się udało "wyprodukować" taki bubel? Smutny tłum normalnych Polaków pogrążony jest w głębokiej żałobie.
miłośnik PiS
2 lata temu
Jeśli mowa o przeszłości, yo kim jest Ziobro w ocenie Milera? "0"
Zibi
2 lata temu
Agresja to oznaka slabosci a trybunal stanu juz blisko Ziobro pujdziesz do wiezienia
deed
2 lata temu
ziobro ty smrodzie do piet profesorowi Srzemboszowi nie dorastasz, idź chłoptasiu sie uczyc pókim jeszcze możesz
Marek
2 lata temu
Pis zostaw Polskę w spokoju
don chichot
2 lata temu
Prezydent Lech Kaczyński uhonorował prof. Strzembosza Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Mgr Ziobro dostanie dyplom "uznania" od TSUE, za który my zapłacimy.
sędzia
2 lata temu
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.Pan nie myśli racjonalnie i mówi to co na kartce podsuną
null
2 lata temu
Zero, ty ch a mie.
marek
2 lata temu
przestępcy z pisu mają rację :-)
ben
2 lata temu
Ziobro a jakie ty masz dokonania na polu prawa????A miganie się od zapłacenia 300 000zł
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić