oprac. Magdalena Nałęcz-Marczyk| 
aktualizacja 

Zbigniew Ziobro o złym stanie Tomasza Komendy. "Ubolewam nad tym"

22

- Na pewno wymaga wsparcia i opieki ze strony psychologów - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości skomentował doniesienia WP o złym stanie zdrowia Tomasza Komendy. Odniósł się też do decyzji sądu ws. zatrzymania byłych szefów KNF.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że zrobił wiele, by Tomasz Komenda wyszedł z więzienia
Zbigniew Ziobro podkreślił, że zrobił wiele, by Tomasz Komenda wyszedł z więzienia (PAP, Piotr Nowak)

- Mogę wyrazić tylko smutek, że Komenda jest w trudnym stanie psychicznym. Można to tłumaczyć traumą, którą przeszedł. Na pewno wymaga wsparcia i opieki ze strony psychologów - powiedział we wtorek Zbigniew Ziobro.

I dodał, że "ubolewa nad tym, że do tego strasznego wydarzenia kiedyś doszło" – powiedział minister. Dziennikarze dopytywali Ziobrę o komentarz do informacji o złym stanie zdrowia Tomasza Komendy, które podała dziś reporterka Wirutalnej Polski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Minister podkreślił, że ma satysfakcję z tego, że "jako prokurator generalny przyczynił się do wszczęcia postępowanie ws. uniewinnienia, co doprowadziło do uchylenia niesłusznego wyroku". - Mam też satysfakcję z tego, że nadzorowane przeze mnie jako prokuratora generalnego postępowanie doprowadzi do postawienia przed sądem bardzo groźnych, jak prokuratura twierdzi, sprawców tego makabrycznego przestępstwa sprzed lat - stwierdził.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: "Tusk jedzie po bandzie”. Adam Bielan o szefie RE

Ziobro skomentował decyzję sądu ws. byłych szefów KNF

Ziobro podkreślił, że przygotowano już akty oskarżenia wobec dwóch osób podejrzewanych o zamordowanie Małgorzaty K. Niedługo mają trafić do sądu. Odniósł się również do decyzji ws. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka. Sąd uznał, że zatrzymanie oraz środki zapobiegawcze zastosowane wobec byłych szefów KNF były niesłuszne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

- Jest [decyzja - red.] w naszej ocenie rażąco niesłuszna. Prokuratura słusznie prowadzi postępowanie wobec strat sięgających przeszło 2 mld złotych w wyniku niefrasobliwości i braku należytych działań ze strony Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości rozmawiał z dziennikarzami we wtorek podczas konferencji prasowej. Ziobro podczas wystąpienia stwierdził, że po zmianie przepisów prawa karnego "ściągalność alimentów do Funduszu Alimentacyjnego wzrosła przeszło 2,5-krotnie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić