Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Zbigniew Ziobro o złym stanie Tomasza Komendy. "Ubolewam nad tym"

15
Podziel się:

- Na pewno wymaga wsparcia i opieki ze strony psychologów - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości skomentował doniesienia WP o złym stanie zdrowia Tomasza Komendy. Odniósł się też do decyzji sądu ws. zatrzymania byłych szefów KNF.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że zrobił wiele, by Tomasz Komenda wyszedł z więzienia
Zbigniew Ziobro podkreślił, że zrobił wiele, by Tomasz Komenda wyszedł z więzienia (PAP, Piotr Nowak)

- Mogę wyrazić tylko smutek, że Komenda jest w trudnym stanie psychicznym. Można to tłumaczyć traumą, którą przeszedł. Na pewno wymaga wsparcia i opieki ze strony psychologów - powiedział we wtorek Zbigniew Ziobro.

I dodał, że "ubolewa nad tym, że do tego strasznego wydarzenia kiedyś doszło" – powiedział minister. Dziennikarze dopytywali Ziobrę o komentarz do informacji o złym stanie zdrowia Tomasza Komendy, które podała dziś reporterka Wirutalnej Polski.

Minister podkreślił, że ma satysfakcję z tego, że "jako prokurator generalny przyczynił się do wszczęcia postępowanie ws. uniewinnienia, co doprowadziło do uchylenia niesłusznego wyroku". - Mam też satysfakcję z tego, że nadzorowane przeze mnie jako prokuratora generalnego postępowanie doprowadzi do postawienia przed sądem bardzo groźnych, jak prokuratura twierdzi, sprawców tego makabrycznego przestępstwa sprzed lat - stwierdził.

Zobacz także: Zobacz także: "Tusk jedzie po bandzie”. Adam Bielan o szefie RE

Ziobro skomentował decyzję sądu ws. byłych szefów KNF

Ziobro podkreślił, że przygotowano już akty oskarżenia wobec dwóch osób podejrzewanych o zamordowanie Małgorzaty K. Niedługo mają trafić do sądu. Odniósł się również do decyzji ws. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka. Sąd uznał, że zatrzymanie oraz środki zapobiegawcze zastosowane wobec byłych szefów KNF były niesłuszne.

- Jest [decyzja - red.] w naszej ocenie rażąco niesłuszna. Prokuratura słusznie prowadzi postępowanie wobec strat sięgających przeszło 2 mld złotych w wyniku niefrasobliwości i braku należytych działań ze strony Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości rozmawiał z dziennikarzami we wtorek podczas konferencji prasowej. Ziobro podczas wystąpienia stwierdził, że po zmianie przepisów prawa karnego "ściągalność alimentów do Funduszu Alimentacyjnego wzrosła przeszło 2,5-krotnie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
ddd
3 lata temu
Teraz go wykończą psychicznie żeby mu nie wypłacić odszkodowania
ehhh
3 lata temu
Wszystkich winnych w tej sprawie już usunęli lub zlikwidowali... Komenda ostatni, który się odzywa i chce sprawiedliwości... której jak widać nadal nie ma.
Mmm
3 lata temu
Mmmm
Ziom
3 lata temu
Kaczory
Gacek
3 lata temu
Humor poprawiłby mu na pewno pierwszy proces winnych jego nieszczęścia prokuratorów i sędziów
becksa
3 lata temu
Będziesz siedział Zero
afrykaner
3 lata temu
seryjny samobójca zaczął robotę,pomału ale skutecznie,18 milionów przeznaczy PiS na nowy kościół amen.
pl
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
Sprawiedliwos...
3 lata temu
Zbysiu z tej strony nie licz na glosy...Zostaw te krokodyle lzy jak beda Kaczynskiegovsadzic!!!
zsw
3 lata temu
Wsytd,polityczny prokurator,jedno wielkie zero....jest bo jest,tak jak prezydent endriu i jego brat zomowiec
sien
3 lata temu
Pewnie Paprocki go rozpracowuje.
edek24-60
3 lata temu
PANIE ZIOBRO CO PAN SIĘ TAKI CZUŁY ZROBIŁ PRZECIEŻ SAM PAN POWINIEN ZOSTAĆ UKARANY ZANIM WESZLIŚCI DO RZĄDU A TERAZ RĘKA RĘKĘ KRYJE WIELKI I CZUŁY PIS-OWIEC JESTEŚCIE ZAKAŁĄ POLSKI ZEJĆ Z POLA WIDZENI BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI
Patrzcie go
3 lata temu
Przecież w czasie kiedy zamykano Tomasza komendę ministrem sprawiedliwości był Lech Kaczyński . Czemu nie chwalicie się tym sukcesem ?
Hubi
3 lata temu
Panie ministrze a fco z unduszem sprawiedliwości który pomaga na wszystko ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić