oprac. Maciej Deja| 

Zbiorowy gwałt we Fryburgu. Nowe fakty

35
Podziel się:

Śledczy ujawnili szczegóły zbiorowego gwałtu we Fryburgu. W areszcie przebywa ośmiu mężczyzn, ale policja szuka jeszcze dwóch podejrzanych.

Sprawców brutalnego gwałtu we Fryburgu było więcej
Sprawców brutalnego gwałtu we Fryburgu było więcej (picture-alliance/dpa, P. Seeger)

We Fryburgu (na południu Niemiec) doszło do zbiorowego gwałtu na 18-letniej studentce. Śledczy ujawnili szczegóły przestępstwa i prowadzonego śledztwa. W areszcie przebywa w dalszym ciągu ośmiu mężczyzn podejrzanych o gwałt. Chodzi o siedmiu Syryjczyków i jednego Niemca w wieku 19-29 lat.

Podczas śledztwa policja natrafiła na nowe ślady DNA i szuka kolejnych dwóch podejrzanych – poinformował na konferencji prasowej Bernd Belle z policji kryminalnej we Fryburgu. Nowe ślady nie pochodzą od żadnego z ośmiu aresztowanych. Inne ślady DNA można było przypisać podejrzanym osadzonym już w areszcie.

Podejrzany o inne przestępstwa

Główny podejrzany, 22-letni Syryjczyk miał rzekomo już od lata br. dokonać innych przestępstw. Policja wymieniła trzy obrażenia ciała i dwa czyny karalne na tle seksualnym. W ubiegłym roku ów Syryjczyk oraz dwie inne osoby (w tym jeden mężczyzna podejrzany o udział w zbiorowym gwałcie na 18-latce) mieli dokonać gwałtu na innej ofierze w mieszkaniu Syryjczyka.

Ze względu na wcześniejsze domniemane przestępstwa, 10 października został wydany nakaz aresztowania Syryjczyka. Policja nie mogła go jednak znaleźć, dlatego nie mógł zostać wcześniej aresztowany - tłumaczył Bernd Belle.

Czytaj więcej na stronie Deutsche Welle:
Zbiorowy gwałt we Fryburgu. 8 mężczyzn w areszcie

Trzech innych podejrzanych o gwałt na 18-letniej studentce zamieściło w sieci swoje zdjęcia z bronią. Może to wskazywać na ich bliskie kontakty z YPG - kurdyjską milicją w północnej Syrii lub PKK - zakazaną Partią Pracujących Kurdystanu. Dwóch podejrzanych nie było wcześniej karanych.

Według informacji policji, we Fryburgu wzrosła w ostatnim czasie liczba przestępstw na tle seksualnym.

Zobacz także: Zobacz także: Zgwałcił kobietę w warszawskim parku. W biały dzień

Zbiorowy gwałt

Ofiara zbiorowego gwałtu, który wstrząsnął Fryburgiem, zeznała, że w nocy 14 października br. została zgwałcona przez kilku mężczyzn. Stało się to po wyjściu z dyskoteki, gdzie nieznajomy mężczyzna podał jej środki odurzające. Jak wykazało prowadzone śledztwo, główny podejrzany po zgwałceniu dziewczyny w pobliskim lasku wrócił do dyskoteki, skąd przyprowadził kolejnych mężczyzn, którzy mieli także gwałcić ofiarę.

W kilka dni po ujawnieniu zbiorowego gwałtu w mieście doszło do demonstracji zorganizowanych przez populistyczną AfD. Liczniejsze były jednak kontrdemonstracje, których uczestnicy ostrzegali przed instrumentalizowaniem tego przestępstwa.

Źródło:Deutsche Welle
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić