Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Złamali dyscyplinę partyjną. Opozycja będzie wyrzucać posłów?

73
Podziel się:

Sławomir Neumann poinformował, że podczas głosowania w sprawie projektów zmieniających prawo aborcyjne wymagana była jednomyślność partyjna. Ciemne chmury zbierają się nad Joanną Fabisiak, Markiem Biernackim i Jackiem Tomczakiem. Na podobny krok może się również zdecydować Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Sprawa posłów PO ma zostać rozwiązana w czwartek
Sprawa posłów PO ma zostać rozwiązana w czwartek (Agencja Gazeta, Slawomir Kaminski)

Według zakulisowym rozmów posłom może grozić usunięcie z Platformy Obywatelskiej - informuje Polska Agencja Prasowa. Sprawa ma zostać rozstrzygnięta w czwartek.

PO zajmie się trójką posłów

Podczas środowego głosowania parlamentarzyści zdecydowali, że projekt liberalizujący prawo aborcyjne został odrzucony. Z kolei przepisy zaostrzające aborcję zostały skierowane do dalszych prac w komisji.

Posłowie PO w większości głosowali za przyjęciem pierwszego z wymienionych i odrzuceniu drugiego. Odwrotnie niż Fabisiak, Biernacki i Tomczak. - Była dyscyplina wprowadzona przez prezydium klubu i rekomendowana przez Zarząd Krajowy. Będziemy o tym rozmawiać na zarządzie krajowym - mówił Sławomir Neumann.

Trójka niepokornych została skrytykowana przez kolegów z partii. - Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe, że projekt komitetu "Ratujmy Kobiety" został odrzucony - stwierdził Rafał Trzaskowski. - Porażające jest to, że nawet część posłów PiS dopuszcza ten projekt - dodał.

Co zrobi Nowoczesna?

Przeciwko projektowi dotyczącemu zaostrzeniu aborcji była Nowoczesna. - Kobieta musi mieć wybór, musi dokonać go we własnym sumieniu - przekonywała Joanna Scheuring-Wielgus. - Obowiązkiem ustawodawców jest niedopuszczenie do uchwalenia tej ustawy - kontynuowała.

Podczas głosowania nieobecnych było 57 posłów, w tym spora część z Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer pytana o konsekwencje w stosunku do niegłosujących posłów powiedziała, że "będzie z nimi rozmawiać".

Zobacz także: Zobacz również: Mocne słowa w sejmie. "Występujecie za mordowaniem"

- Uważam za błąd, że część osób nie zagłosowała, ja głosowałam za skierowaniem projektu do komisji. Uważam, że jako opozycja powinniśmy kierować ten projekt do komisji - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

KOMENTARZE
(73)
POpo
4 lata temu
Opozycja ha ha to niemieckie Po myje i opłacani awanturnicy
Szok poselski...
4 lata temu
Poseł RP, to teraz tylko marionetka, kukiełka, wykonująca tylko to co rozkazuje nakazując "Grupa Trzymająca Władzę"?
oh
4 lata temu
Katoliccy obłudnicy czekam na Wasze foto-relacje na FB z opieki nad niepełnosprawnymi w swoim czasie wolnym po pracy.Skoro tak bardzo chcecie układać życie innym to bierzcie za to odpowiedzialność.
Jasiu
4 lata temu
Pis liczy na pieniadze , proboszcz pedaluje I liczy na pieniadze od pis a glupie UE jeszcze placi. Rydzyk mluci kaczke I sie cieszy
Ala
4 lata temu
Aborcja miala byc przed narodzeniem sie pisu. Wszyscy wyladowaliby pod skalperem lekaza
Ewa
4 lata temu
Bardzo dobrze Polacy widzą kto jest ich przedstawicielem! Dziwi mnie i tak duża liczba PiS głosująca przeciw? Tak czy tak PiS zdobywa następne głosy wyborców!
jak
4 lata temu
Wszyscy co głosują za zaostrzeniem prawa aborcyjnego przymusowo do prac z niepełnosprawnymi oraz obowiązkowo co miesiąc zasilanie konta rodzinnego osoby niepełnosprawnej konkretną kwotą potrzebną na godne życie.
PrlOpozycja
4 lata temu
Niemiecki jazgot na Niemieckim Forum! Wszystko jasne
nie
4 lata temu
Chory kraj, za chwilę będziemy pracodawcom karteczki ze spowiedzi co miesięcznej przedstawiać bo kler życie nam układa
same @@@@@@@
4 lata temu
Jaki wstyd na cały ŚWIAT
Ginekolog
4 lata temu
Do aborcji PO-PSL -Nowośmieszna
Eine Frage
4 lata temu
A co na to Sturmfuhrer Schetine ? Może już jest w trakcie operacji plastycznej i wkrótce ucieknie do Ameryki Południowej ?
XxX
4 lata temu
Ja nie rozumiem jaka dyscyplina partyjna ????? Co to ma być ?????? Każdy powinien głosować według własnego sumienia a nie głosuj jak każe albo wylecisz !!!!!!!!!!!! Kiedy w naszym państwie będzie dobrze .......
afrykaner
4 lata temu
PiS to partia świętej inkwizycji,kobieta ma urodzic nawet Frankensteina,czy jest głupszy kraj w Europie?,precz z kościołem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić