Magdalena Nałęcz
Magdalena Nałęcz| 

Złotoryja. Kontrowersyjna "informacja" radnego PiS. Adam Lipiński: złożyłem wniosek o zawieszenie

19
Podziel się:

"Daleko mi do zasztyletowanego samorządowca" - napisał w oświadczeniu Lech Olszanicki. Chodziło o Pawła Adamowicza, którego sprawą radny PiS ze Złotoryi posłużył się, by wytłumaczyć niejasności wokół swojego oświadczenia majątkowego. PiS zareagował na jego słowa.

Adam Lipiński przekazał WP reakcję na osobliwe słowa radnego ze Złotoryi
Adam Lipiński przekazał WP reakcję na osobliwe słowa radnego ze Złotoryi (PAP, Wojciech Olkuśnik)

- Przed chwilą podpisałem i złożyłem wniosek o zawieszenie radnego - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł i prezes zarządu okręgowego PiS w Legnicy Adam Lipiński. Dodał, że nie chce komentować sprawy. - W takich sytuacjach działam szybko - podkreślił.

Sprawa dotyczy nietypowej informacji przesłanej przez radnego PiS ze Złotoryi Lecha Olszanickiego do przewodniczącego rady powiatu. Samorządowiec miał złożyć oświadczenie majątkowe, w którym nie wpisał dochodów uzyskanych z diet. Sytuację nagłośnił portal 24legnica.pl.

Chodzi o kwotę 1657,18 zł. Radny wyjaśniał, że błąd jest efektem niewłaściwie działającego formularza komputerowego. Postanowił również przekazać przewodniczącemu rady powiatu w Złotoryi pisemną "informację", do której dołączył ksero wyjaśnień dla urzędu skarbowego.

Zobacz także: Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

"Jak widać daleko mi do zasztyletowanego samorządowca, bodajże z Gdańska, który nie wykazał 37 kont bankowych i kilkanaście nieruchomości gruntowych i niezabudowanych. Nie potrafił wykazać źródeł takiej fortuny. Obecnie jest czczony na sesji Rady Powiatu i przez totalną opozycję" - napisał Lech Olszanicki.

Radny PiS dodał, że "wyborcom zasztyletowanego podczas imprezy WOŚP prezydenta nie przeszkadza też majątek żony, która została nagrodzona dietą w Parlamencie Europejskim".

I zaznaczył, że jego oświadczenia majątkowe są "przejrzyste i znane organom skarbowym".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić