Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Bogdańska,Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

"Zmiany do końca". Jarosław Kaczyński na konwencji Solidarnej Polski

23
Podziel się:

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości oraz prezentacja reform - to główne tematy konwencji Solidarnej Polski. Gościem honorowym jest Jarosław Kaczyński. Skomentował swoje spotkanie z Andrzejem Dudą. - Jesteśmy na dobrej drodze, by ten incydent zakończył się dobrze - powiedział. Zbigniew Ziobro zadeklarował z kolei, że może "wyciągnąć rękę do prezydenta".

Prezes PiS na konwencji Solidarnej Polski
Prezes PiS na konwencji Solidarnej Polski (PAP)

- Jedność jest niezwykle ważna. I to właśnie pan Jarosław Kaczyński, biorąc po uwagę ten różnorodny, składający się z różnych podmiotów, różnych ludzi, mających czasami nieco różne wartości i punktu widzenia, obóz, pan jest gwarantem jego jedności. I jesteśmy bardzo zobowiązani, że dzisiaj zechciał pan znaleźć czas i być z nami - witał Kaczyńskiego Ziobro.

Prezes PiS dziękował za zaproszenie. - Musimy być razem. To znak, że się akceptujemy i lubimy - mówił.

- W tej wspólnej drodze ku naprawie RP, bo rzeczywiście w 2015 roku rozpoczął się nowy czas w historii naszego kraju. I naszym zadaniem jest to, by ten czas trwał i by przyniósł zmianę rzeczywista, taką do końca. A to jest przedsięwzięcie ogromne, niezwykle trudne. Polskę psuto i niszczono w okresie komunizmu, już nie mówię o okresie okupacji, ale także niestety III RP przyniosła ogromną ilość różnego rodzaju nadużyć, patologii, mechanizmów demoralizujących społeczeństwo, mechanizmów które trzeba odrzucić - przekonywał Kaczyński.

I chwalił: "Wasz prezes znakomicie prowadzi wielką część zadania".

Szef PiS dziękował Ziobrze za to, że "bardzo wiele robi" na drodze budowy "sprawnego, silnego, choć skomprymowanego co do swoich funkcji państwa". - Robił bardzo wiele, chociaż tak może bardziej młodzieńczo, przed przeszło 10 laty, w tym dawnym rządzie, bo to też przecież była próba, choć nieudana i robi to naprawdę znakomicie dzisiaj. Znakomicie działa, znakomicie prowadzi wielką część tego zadania, o którym tutaj mówię - podkreślał Kaczyński.

Sala nagrodziła te słowa oklaskami.

Co powiedział o spotkaniu z prezydentem?

- Budowa ciągle jest w trakcie albo w ogóle przed nami, bo niektórych spraw nie zdołaliśmy podjąć i mamy na tej drodze trudności - te, które można było przewidzieć i te niespodziewane. Ale chciałbym państwu powiedzieć, że wczoraj odbyłem spotkanie, o którym być może państwo słyszeli. Sądzę, że tu jesteśmy też na dobrej drodze do tego, żeby to przełamać, żeby ten incydent się zakończył i zakończył się dobrze - skomentował.

Z internecie wrze od komentarzy.

Ziobro: mogę wyciągnąć rękę do prezydenta

- Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czterdziestokilkulatkowie mogli ze sobą współpracować. Mogę nie tylko w swoim, ale i Solidarnej Polski imieniu wyciągnąć rękę do współpracy z prezydentem - zadeklarował podczas konwencji lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Minister zaznaczył, że wierzy w to, iż wraz z prezydentem są w stanie zawrzeć porozumienie i kompromis. Szef resortu sprawiedliwości mówił również, że wcześniejsza propozycja reformy Krajowej Rady Sądownictwa, przewidująca dwie izby, jest lepszym rozwiązaniem, które stabilizuje sytuację systemu sądownictwa.

- Skoro pan prezydent proponuje jedną izbę to nie będziemy czynić z tego przeszkody dla zawarcia kompromisu. Znając swoje racje i argumenty szanujemy inny punkt widzenia i wrażliwość, bo najważniejszy jest wspólny cel: dobra zmiana w sądownictwie i ufam, że na zasadzie mądrego, dobrego kompromisu i porozumienia uda się ją zawrzeć - zaznaczył Ziobro.

- Nie ambicje osobiste się liczą, ale nasz wspólny cel - dodał.

Minister wylicza sukcesy

- Nie wstydzimy się naszych wartości, bronimy ich oraz interesu Polski na forum międzynarodowym; chcemy wspólnoty, ale pamiętamy, że naszym pierwszym zadaniem są zobowiązania wobec Polek i Polaków - mówił Ziobro.

Podkreślił, że dwa lata temu Solidarna Polska zdecydowała się połączyć z PiS i Polską Razem, tworząc Zjednoczoną Prawicę, by "dać nadzieję Polakom na lepsze życie”. Minister sprawiedliwości przypomniał, że 16 listopada minie połowa kadencji rządu.

- Cieszę się niezmiernie z tego, że Solidarna Polska jest częścią tego obozu wielkiej zmiany, tej ciężkiej pracy, którą wspólnie podjęliśmy w imię wartości i idei, które nas łączą - mówił Ziobro.

Wśród sukcesów rządu Ziobro wymienił m.in. program 500 Plus, podniesienie płacy minimalnej, spadek poziomu bezrobocia, zwiększenie wpływów do budżetu z tytułu ściągalności podatku VAT.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
jhgk
5 lata temu
rzady pisu,podobnie jak poprzedników,niczego nie zmienia,to wszystko sa pasozyty na zdrowym ciele społeczenstwa,zrozumcie wreszcie Polacy ze bład tkwi w całym systemie-on po prostu nie działa i jest podatny na zwyczajne ludzkie złodziejstwo...odpowiedzialnosc karna za wszystkie decyzje,to powinno dotyczyc przede wszystkim polityków i decydentów,i to w jak najostrzejszej formie,od szczepionek po roszady ekonomiczne,wszak na szali lezy dobro,zdrowie i bezpieczenstwo milionów obywateli(czytaj: dzieci,starców,kobiet,inwestorów i robotników).
rycyk
5 lata temu
"Stoimy na skraju przepaści ,teraz wstaniemy z kolan i zrobimy wielki krok naprzód"-kto to powiedział?
Gość
5 lata temu
Kogo się tak boi pan Jarosław, że non stop (dzień i noc) otacza się ochroniarzami, a na miesięcznicach chowa się za parawanem niesionym przez dziewczynki i kobiety. To jedyny tak bojący się polityk w Polsce.
Gość
5 lata temu
Stary kawaler --bez partnerki, bez dzieci, który nigdy tak naprawdę normalnie nie pracował tylko mądrzył się w polityce, który ma socjalistyczne prawnicze wykształcenie, który nie zna języków obcych, który nie ma nawet prawa jazdy, nie umie obsługiwać komputera ani tabletu, nie umie gotować, sam nie pierze sobie i nie sprząta po sobie- bo do wszystkiego ma ludzi...POLACY- wy zwariowaliście- kogo wy wybraliście, kogo wy słuchacie??? WSTYD na cały świat w XXI wieku.
Asia
5 lata temu
Chora partia zlodziej nic pozatym.
Maciek
5 lata temu
Wyborcy pisu to chlopi z widlami. Jacy wyborcy taki rzad.
Marek
5 lata temu
Juz kiedys 4 lata rzadzili . Dwoch kaczynskich doprowadzilo polske do ruiny. Teraz znowu dobijaja I osamotniaja polske . Juz zaden kraj niechce miec nic do czynienia a polska
ziob
5 lata temu
"Ludzki pan" dal glos pobelkotal o wielkosci i nadal zostal malutki , nie tylko wzrostem.........
AD
5 lata temu
PiS to nadal odprysk z okrągłego stołu z 1989 roku. Kaczyński i ludzie z jego świty siedzieli przy tym meblu i dzielili łupy i strefy wpływów z postkomunistami. Smoleńsk, wrak, ekshumacje, pomniki, miesięcznice, "reformy" to ściema dla ciemnego luda. Trwa desant PiSu na wszystko, co się da desantować. Po 89 roku Kaczyński był wmieszany w największe afery IIIRP od FOZZ do SKOKÓW i nie rozliczono go do dzisiaj.Imperium Rydzyka nadal rośnie,jak widać UB-ecki"układ" ma się dobrze
Ooo
5 lata temu
STOP PiSlamizacji!!!!
I teraz
5 lata temu
SB-ki muszą teraz dorabiać świadcząc usługi trollowania dla PO-wców
Polacy
5 lata temu
Niebawem wyślemy PiSnietych w PiS du!
Marek
5 lata temu
I love PIS
Waw
5 lata temu
Kaczuszka, jest super! !!!!! Uratował Polskę i Polaków przed barbażyńcami z PO-PSL i dalszym okradaniem. Polski i Polaków oraz islamistami
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić