Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Żmija ukąsiła 7-latka w Śląskiem

10
Podziel się:

- Rzucił się na mnie patyk - z takim krzykiem przybiegł do przedszkolanki siedmiolatek z Miedar koło Tarnowskich Gór. Okazało się, że dziecko ukąsiła żmija.

Żmija ukąsiła 7-latka w Śląskiem
(freeimages.com, AL,Anton Gepolov)

Gad zaatakował chłopczyka na placu zabaw. To tam razem z opiekunkami przebywały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedarach - relacjonuje "Dziennik Zachodni".

Noga 7-latka zaczęła puchnąć. Nauczyciele natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Chłopczyk trafił do szpitala w Tarnowskich Górach, gdzie lekarze stwierdzili ukąszenie przez żmiję. Życiu malca nic nie zagraża.

Strażacy przeszukali plac zabaw i teren w pobliżu, ale na ślad żmii nie trafili.

Jeżeli ukąsi nas żmija, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do lekarza, który zastosuje antidotum w postaci surowicy przeciwjadowej lub skieruje do najbliższego oddziału zakaźnego - radzą ekspeci.

Ukąszenie żmii rzadko prowadzi do śmierci. Zdarzają się jednak ciężkie przypadki wymagające długiej hospitalizacji. Nasilone objawy toksyczno-alergiczne (skaza krwotoczna, nudności, wymioty i zaburzenia świadomości) leczy się zwykle kilkukrotnym wstrzyknięciem surowicy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Otaku
5 lata temu
Dzieciak pewnie brał żmiję do łapy bo mama nie nauczyła żeby nie dotykać węży :\
sparrow zmc
5 lata temu
A mnie żmija ukąsila i nikt o tym nie pisal .Podziękowania dla Dr.Raczkiewicza z Tomaszowa Lub. za fachowe i empatyczne podejście do pacjenta.
Alda
5 lata temu
Dobrze, że nie ukąsiła go w stopę!
007
5 lata temu
hmmm powiem tak, zle że wąż ukąsił chłopca ale to ludzie zabierają im terytoria a wąż jak człowiek próbuję sie dostosować do "dobrej zmiany" , odpowiedz jest jedna: wiecej dużych lasów i łąk w polsce a nie będzie nikt spotykał węża w mieście
oj
5 lata temu
Żmija nie zaatakuje jeśli czuje się bezpiecznie. Najpierw zaatakowało dziecko ........... to się broniła. Tak wygląda chrześcijańskie wychowanie - bez szacunku dla natury i wiedzy o niej. "Rzucił się na mnie patyk". Dziecko nie rozróżniło zwierzęcia od patyka.
cccc
5 lata temu
czyli PełO w węzowej skórze
kamion
5 lata temu
PO, KOD,Nowoczesna,SB;UB, ISIS to wszystko żmijowe plemie; padalce i szkodniki działające na zgubę Polski. Precz z nimi !!!
Roman
5 lata temu
Żmija atakuje tylko zagrożona. Widocznie malec sięgnął po "patyk" i "ten" go ukąsił...
Ala
5 lata temu
każde stworzenie stworzyła natura i powinno żyć w zgodzie z człowiekiem ale niestety to człowiek je niszczy i zabija często bezpodstawnie a nawet bestialsko.
11223344
5 lata temu
Zabić goda - typowe stwierdzenie z moich stron. Nie ważne czy to żmija, zaskroniec, psdalec czy zwinka. God to god więc trzeba go rozsiec kosą, lub roznieść na grabiach. Taki to mamy folklor
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić