oprac. Karolina Kołodziejczyk| 
aktualizacja 

Zmuszali kobiety do prostytucji. Główny oskarżony to obywatel Syrii

56
Podziel się:

52-letni obywatel Syrii został oskarżony o stosowanie przemocy wobec jednej z kobiet. Mohammad A. chciał w ten sposób zmusić pokrzywdzoną do świadczenia usług seksualnych. Oprócz niego zarzuty usłyszało również dziesięć innych osób.

Groził, bo miała za mało klientów
Groził, bo miała za mało klientów (Fotolia)

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli trafił akt oskarżenia przeciwko 11 osobom: sutenerom oraz kuplerom (osoba, która ułatwia innej uprawianie prostytucji). Wśród nich obywatele polscy i ukraińscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawa dotyczy działalności czterech agencji towarzyskich przy czterech ulicach Pańskiej, Chmielnej, Dzielnej oraz Bukowińskiej.

Głównym oskarżonym jest Mohammad A., 52-letni obywatel Syrii. Usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec jednej z kobiet, by zmusić ją do świadczenia usług seksualnych. Mohammad A. groził, że skrzywdzi ją lub kogoś z jej rodziny. - Powodami było to, że kobieta miała zbyt mało klientów oraz to, że oddaliła się ona z agencji bez zezwolenia mężczyzny - mówi Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w rozmowie z tvnwarszawa.pl

Mężczyzna mieszka w Polsce od 20 lat. Był już wcześnie wielokrotnie karany. W przeszłości usłyszał zarzuty o podobne przestępstwa. Mohamedowi A. grozi do 10 lat, pozostałym oskarżonym siedem i pół roku więzienia.

Jak podaje warszawska prokuratura, do przestępstw we wspomnianych agencjach towarzyskich dochodziło w latach 2010-2017. Ofiarami było co najmniej 15 kobiet. Poszkodowanymi są Polki oraz obywatelki z krajów wschodnich.

ZOBACZ WIDEO: Seksbiznes Czekolindy. Tak działała agencja Rasputin

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić