Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|
aktualizacja

Zniszczono grób rodziców Krystyny Pawłowicz. "Przejaw walki politycznej"

70
Podziel się:

O oblaniu czerwoną farbą nagrobka swoich rodziców Krystyna Pawłowicz poinformowała dzisiaj. Miało do tego dojść kilka dni temu. Posłanka PiS odbiera to jako przejaw walki politycznej.

Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz (PAP)

Jak pisze Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na Facebooku, zniszczenia są duże. Piaskowiec, z którego wykonano nagrobek, mocno wchłania wszelkie substancje. Na cmentarzu nie został zniszczony żaden inny grób.

Zobacz także: Mógł zniszczyć aż 100 nagrobków

"Atak na grób moich Rodziców odbieram to jako kolejny przejaw 'walki' politycznej totalnej opozycji i jej - karmionych głęboką nienawiścią - sympatyków, do środowisk, które w 2015 r. demokratycznie wygrały wybory, tj. do PiS. Bezsilnej totalnej opozycji zostały już tylko barbarzyńskie metody atakowania zmarłych, ich pamięci i grobowców osób bliskich polityków PiS." – napisała Krystyna Pawłowicz.

Dodała, że zniszczenie nagrobka jest tym bardziej bolesne i niezrozumiałe, że jej ojciec był żołnierzem Armii Krajowej i więźniem politycznym w obozie koncentracyjnym Stutthof.

"Zgłosiłam zdarzenie na policję, która rozpoczęła postępowanie o znieważenie grobu, o którym mówi art. 262 KK. Postępowanie prowadzone jest z urzędu. Na cmentarzu nie ma monitoringu i trudno będzie ustalić sprawcę" – poinformowała Krystyna Pawłowicz.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(70)
d
5 lata temu
Swoja drogą nagrobek paskudny, Tak dba Pani o grób rodziców jak i o interesy Polski
ds
5 lata temu
Kto mieczem wojuje ten ...... :)
Jarosław Mord...
5 lata temu
Krysiu a co będzie na twoim nagrobku. Ale jak sobie pościelesz tak się wyśpisz krycha zapasiona śmierducho
gh
5 lata temu
nie martw się, Jarosław postawi ci nowy nagrobek..
hgf
5 lata temu
Niszczenie grobow to przykre, ale czy tylko grob jej rodzicow zostal zniszczony czy inne tez? Ta Pani nie jest zbyt lubiana , to inna sprawa
zośka
5 lata temu
Odreagowywanie niechęci do tej pani na grobach to prymitywny wandalizm jest i tyle. Jakby mieli odwagę, to główkę na ten przykład mogli jej ogolić, to za okupacji w końcu takie patriotyczne było. A i pedagogiczny efekt byłby zapewne lepszy.
lolek
5 lata temu
Prezes kazał wszystkim nazywać wszystkich poza piss, barbarzyńcami, hahaha
Ewa
5 lata temu
Jakie słowo jest ostatnio najczęściej używane przez polityków PiS? Tak, zgadliście: wszelkie odmiany słowa barbarzyńca. Oby po latach Polacy nie mówili o obecnej władzy (która wkrótce przepłynie z falami wiadomo czego), że ich rządy były barbarzyńskie. Przy okazji uwaga do twórców genialnego serialu ukazującego samą prawdę, czyli "Ucho prezesa". Nie przegapcie tego słowa.
mm
5 lata temu
Zniszczono grób JEJ rodziców a nie JEJ. Zastanówcie się co piszecie!!!
wert
5 lata temu
Ciekawe, co by było, gdyby ktoś z PO wypowiedział się na temat tego zdarzenia tak: "Ubolewam nad tym, co się stało, nie popieram wandalizmu, ale.... rozumiem emocje..." :)
zonk
5 lata temu
zbydlęcenie totalnej opozycji
robert
5 lata temu
Trzeba jej było zamurowac drzwi od chaty żeby już nigdy nie mogła wyjść ze swojej nory
robert
5 lata temu
Takie coś ja pawłowicz miało rodziców? raczej wątpię.
Sledczy z gru
5 lata temu
Ja bym zaczol sledzctwo z urzedu od przeszukania mieszkania p.pawlowicz....ciekawe czy ktos nie podrzucil tej pani puszki po czerwonej farbie????? Tam moga byc bardzo wazne dowody w postaci odciskow palcow sprawcy???? ....k.p....ojtam ja tylko to przestawialam :-)))))))
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić