Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Styczek
|

Kobieta straciła przytomność w autobusie. Uratował ją kierowca

35
Podziel się:

Kierowca autobusu gdańskiej linii 283 zmuszony był do zmiany trasy, po tym jak jedna z podróżujących kobiet straciła przytomność. Pasażerkę odwiózł wprost pod drzwi szpitala.

Kobieta straciła przytomność w autobusie. Uratował ją kierowca
(Youtube.com, Radio Gdańsk)

Kobieta przy pomocy kul wsiadła na przystanku przy Centrum Medycyny Inwazyjnej. Po przejechaniu mniej niż kilometra nagle osunęła się na podłogę.

- To były sekundy i tak naprawdę musiałem wybrać między czekaniem na pogotowie, a zawiezieniem pani do szpitala. Siadłem za kierownicę i pojechałem. To była jedyna słuszna rzecz, jaką mogłem w tym momencie zrobić. Tak było szybciej – powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk.
To nie pierwszy raz, kiedy pan Maciej wykazuje się wspaniałą - obywatelską - postawą. W lipcu ubiegłego roku nagle opuścił autobus, pobiegł do krwawiącego mężczyzny i opiekował się nim do czasu przyjazdu karetki.

- Nie możemy mieć napadów paniki. Od wejścia do autobusu do końca pracy towarzyszy nam stres, spowodowany obecnością pasażerów, pieszymi, innymi kierowcami - dodał.

- Piesi myślą, że jak wejdą przed autobus, to on stanie w miejscu. Ja wożę ludzi, nie zatrzymam się gwałtownie, w takim momencie nic nie mogę zrobić. Może dojść do tragedii. Nasza praca to ogromny stres – przyznał kierowca.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Radio Gdańsk
KOMENTARZE
(35)
Candles for H...
rok temu
Scented Candles on Sale
Candles for H...
rok temu
Candles for Home
Piotr
5 lata temu
Z tego co pamiętam to w pòźnych latach 90 uczono pierwszej pomocy i zachowania się w podobnych sytuacjach na lekcjach PO. Niestety ale 2012r. Donald z ekipą platformy zlikwidował ten przedmiot. I co powstało duża luka która spowodowała że młodzież nie potrafi zachować się w takich sytuacjach co gorsze zamiast udzielać pomocy to wyciągają telefon i robią sobie selfi. A jeżeli chodzi o Pana Jurka to jest to raczej zrozumiałe dlaczego tak silnie sympatyzuje z poprzednią ekipą rządzącom. Pamiętaj aby oceanie zarobić to trzeba najpierw coś rozpiepszyć żeby za pomocą fundacji coś naprawić. Oczywiście nie jestem przeciwny wośp jest tam bardzo dużo wspaniałych ludzi ale trzeba oceniać troszkę bardziej obiektywnie a nie powtarzać to co w mediach.
Józek555
5 lata temu
Dla kierowcy wielkie brawa -pełen profesjonalizm ( Pan błyskawicznie opanował pierwsze zdenerwowanie )! Kierowca zdał ten egzamin ( mimo stresu ) celująco ! No Piszący ( w wygodnym fotelu ) notkę napewno nie mógłby liczuć zaliczenia z dziennikarstwa :) - Niestety !
Józek555
5 lata temu
Kierowca ... uratował !!? A od czego Panią przepraszam uratował ? Co Pani zagrażało ? Czy teraz przy każdym omdleniu to zostaje się bochaterem ?
mar
5 lata temu
Film jest ucięty. Najważniejsze pytanie to: ile trwała ta jazda? Jeżeli pani straciła przytomność i faktycznie ustały czynności życiowe (oddech, praca serca), a w tym czasie nikt nie podjął BLS to w przypadku gdy jazda trwała powyżej 4 minut kierowca niestety do szpitala dowiózł zwłoki. Być może właśnie on był jedyną osobą, która na miejscu wypadku potrafiła to zrobić...
Pasażer
5 lata temu
Brawo !Brawo !
Jaca1968
5 lata temu
Ludzie, jego postawa jest normalna. To postawa tych co stronią od udzielania pomocy jest niewłaściwa. Kto pierwszy wjechał do szkół ze szkoleniami z udzielania pierwszej pomocy chyba nie trzeba wam pisać? Walczcie więc z WOŚP-em więcej to nie będzie miał kto wam pomocną dłoń w potrzebie podać i to nie jako chwilową kiełbasę wyborczą.
helka
5 lata temu
Wspaniały człowiek - zimna krew, opanowanie i wrażliwość. Podziwiam.
MIŚ
5 lata temu
BRAWO!!!
łodzianka
5 lata temu
Brawo.... :)
las
5 lata temu
Stalo sie tak że zwykly ludzki odruch stał sie sensacją. Smutne
gość
5 lata temu
Jak ktoś mdleje 1 czynnością jaka robisz to sprawdzasz czy oddycha i ma puls i od razu po tzw. sekundzie wzywasz pogotowie.. Jeśli nie ma czynności życiowych wzywasz z ciągu tzw. sekundy pogotowie i przystępujesz do reanimacji. to priorytet. Jeśli ma czynności życiowe to powinieneś czekać na karetkę przy danej osobie i sprawdzać czynności życiowe oczywiście pootwierać okna żeby miała więcej tlenu rozpiąć kurtkę koło szyi itp. Natomiast wiezienie kogoś bez wcześniejszego rozpoznania na pogotowie to błąd bo mogło by się okazać ze dowieziesz trupa i już żadne pogotowie nie pomoże. I według mnie w razie zagrożenia życia a o takim tu była mowa pogotowie szybciej dojedzie do ciebie niż ty na pogotowie.
ja
5 lata temu
Jedno słowo. Szacun!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić