Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Paulina Górnicka
|

Olsztyn. Skandaliczne zachowanie studentki. Jest decyzja prokuratury

55
Podziel się:

Studentka medycyny udostępniła w internecie nagranie, na którym znieważa Ukrainkę. Młoda kobieta została zawieszona w prawach studenta, dodatkowo wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne. W poniedziałek, jak dowiedziała się Wirtualna Polska, śledztwo w sprawie wszczęła również prokuratura. Wulgarnej studentce grozi do 3 lat więzienia.

Olsztyn. Reakcja uczelni wobec wulgarnej studentki była natychmiastowa
Olsztyn. Reakcja uczelni wobec wulgarnej studentki była natychmiastowa (YouTube)

Wirtualna Polska dowiedziała się, że w poniedziałek prokurator wszczął postępowanie w tej sprawie. - Chodzi o art. 257 Kodeksu Karnego [Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - przyp. red.]. Obecnie trwa zbieranie materiału dowodowego - powiedział nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Przypomnijmy. Kilka dni temu w sieci pojawił się krótki filmik, na którym młoda kobieta używając wulgarnych słów wyzywa współtowarzyszkę podróży pociągiem, pochodzenia ukraińskiego. Według autorki nagrania Ukrainka zajmowała za dużo miejsca w przedziale.

- Ukraińska k***a, tzw. j***a sprzątaczka zajęła mi miejsce w pociągu - to tylko jeden z cytatów, który znalazł się na nagraniu. Autorką filmiku okazała się studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Film zyskał duży rozgłos z internecie, a o skandalicznym zachowaniu studentki szybko dowiedziano się na jej uczelni. Dziewczyna została zawieszona w prawach studenta. Uczelnia wszczęła też wobec niej postępowanie dyscyplinarne oraz zawiadomiła prokuraturę.

Oświadczenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

"Odnosząc się do opublikowanej w sieci Internet wypowiedzi jednej z naszych studentek, która w sposób skandaliczny odnosiła się do osób narodowości ukraińskiej, informujemy, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niezwłocznie podjęły działania przewidziane przepisami prawa wobec autorki tej wypowiedzi, zawieszając ją w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w Uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne" - brzmi komunikat wydany przez uniwersytet.

"Nie ma i nigdy nie będzie w Uniwersytecie miejsca na przejawy zachowań o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, czy okazujących pogardę względem osób innej płci, rasy, pochodzenia etnicznego, narodowości, religii, wyznania, światopoglądu, niepełnosprawności, wieku, orientacji seksualnej bądź gorzej sytuowanych" - brzmi dalsza część oświadczenia.

Studentka przeprasza

Studentka zamieściła w sieci kolejny filmik, w którym przeprasza za swoje zachowanie. Jak mówi, "nigdy nie popierała nacjonalizmu i wszelkiej dyskryminacji, a nagranie było tylko głupim żartem".

Zobacz także: Zobacz też: Sondaż WP. Słaby wynik Roberta Biedronia. Krzysztof Gawkowski nie jest zaniepokojony

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(55)
"doktórka"
3 lata temu
To miała być przyszła lekarka? Chamica, która wyżywałaby się na chorych i personelu.Ma to we krwi..
Ano
3 lata temu
Nie ważne kim się jest i z jakiego narodu jesteś Każdy musi się szanować i być tolerancyjny A tu proszę. Wielka studentka za dychę Daje przykład dla małolatów i dobrze że karę dostanie bo myślała że na Youtube bendzie gwiazda
zxczv.;09
3 lata temu
dobrze studenckiej su...eee
bandera
3 lata temu
niech odpokutuje lecząc Ukraińców...
Nacjonalista
3 lata temu
Co ona pisze ze nie jest nacjonalistka itp, co ma do tego nacjonalizm? Niech w to nacjonalizmu nie miesza, ja jestem nacjonalista i szanuje wszystkie inne narody i wszystkich ludzi i nacjonalizm mi w tym nie przeszkadza
Pytam
3 lata temu
Wydział lekarski ??? Kto ją tam przyjął ???
Motorniczy
3 lata temu
Pociag pochodzenia ukraińskiego?
Adam
3 lata temu
Jak to dziewczę bez mózgu przyjęli na wyższą uczelnię???!!!
jojo
3 lata temu
``nagranie było tylko głupim żartem`` taaaa Jedni tylko głupio żartują inni tylko wykonywali rozkazy itp. Co się lęgnie w główkach takich młodych prymitywów ?
8**
3 lata temu
jaka ta prokuratura bohaterska !! Polaków niszczą a obcych chronią. Tak się zachowuje okupant
bolek
3 lata temu
od razu wyrzucic z uczelni zamknac w wiezieniu super prawo
nienarodowiec
3 lata temu
Gdyby miała na sobie koszulkę narodowców, to by ją TVP pokazało jako bohaterkę
birton
3 lata temu
Achtung! jakiś żydowski, probanderowski cenzor ukrainny dziś w szabas online
Yob
3 lata temu
A kiedy Jachira pójdzie siedzieć?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić