Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

Pocięte "tulipanem" kobiety rozpoznały sprawcę

21
Podziel się:

Dwie pokrzywdzone kobiety rozpoznały w czasie tzw. policyjnego okazania, sprawcę okaleczenia. Według kobiet, okazany 26-latek jest mężczyzną, który przed kilkoma tygodniami stłuczoną butelką pociął im twarze w centrum Katowic.

Pocięte "tulipanem" kobiety rozpoznały sprawcę
(Facebook.com)

- Pokrzywdzone oraz świadkowie rozpoznali tego mężczyznę jako sprawcę - powiedziała rzeczniczka katowickiej policji kom. Aneta Orman. To mieszkaniec Siemianowic Śląskich, aresztowany w związku z inną sprawą.

Jak poinformowała rzeczniczka, 26-latek, znany już wcześniej siemianowickiej policji, od 5 maja przebywał w oddziale dla tymczasowo aresztowanych zakładu karnego w Herbach w woj. śląskim w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem.

Jak dodała kom. Orman, policja ustaliła już również tożsamość dwóch kolegów domniemanego sprawcy, którzy towarzyszyli mu feralnego poranka. Ich rola w zdarzeniu pozostaje przedmiotem śledztwa.

Do wydarzenia doszło na przełomie marca i kwietnia w centrum Katowic. Bandyta stłuczoną butelką uderzył obie dziewczyny, pozostawiając rozległe rany - u jednej z nich na policzku, a u drugiej na brodzie - po których prawdopodobnie pozostaną blizny na całe życie.

Pokrzywdzone, przez internet zaapelowały o pomoc w ustaleniu sprawcy. Opublikowały też nagranie z monitoringu baru, w którym sprawca ich okaleczenia na chwilę przed atakiem kupował jedzenie. Po publikacji tych materiałów w mediach, również w WP, pojawiły się dodatkowe materiały filmowe i zgłosiły się osoby, które podały personalia przypuszczalnego sprawcy.

Jedna z poszkodowanych kobiet opublikowała w mediach społecznościowych podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w poszukiwania sprawcy. "Chciałam wszystkich poinformować, że sprawca został rozpoznany przez grono ludzi. Jesteśmy w 100 proc. pewni, że to on. Chciałam każdemu podziękować za każde udostępnienie, za każdą pomoc, jaką dostaliśmy. Nie spodziewałyśmy się takiego rozgłosu, ale dzięki temu udało tam się to zrobić dużo szybciej niż policji. Dziękujemy każdej gazecie, każdemu radiu oraz każdej telewizji za zaangażowanie" - napisała jedna z dziewczyn na Facebooku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
key
5 lata temu
Jeśli to prawdziwe zdjęcie pokrzywdzonych , to powinni jeszcze zamknąć lekarza za tak tragiczne szwy na twarzy... o.O Można zrobić ładne kosmetyczna, żeby blizna nie była ledwo widoczna...
qcarlos
5 lata temu
obciąć mu łeb i po sprawie a trupa wyrzucić na śmietnik
asa
5 lata temu
Dziewczynom już lekarze od medycyny estetycznej zaoferowali darmową pomoc-i to się chwali...
obywatel
5 lata temu
czemu prokurator zabronił publikować wizerunku przestępcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MARIO.PL
5 lata temu
OBRAZ DZISIEJSZEJ POLICJI KTÓRA SIĘ KOMPROMITUJE TAK SAMO JAK RZĄDZĄCY DZIŚ KRAJEM I NIE UMIEJĄCY ALBO NIE CHCĄCY NIC Z TYM ZROBIĆ.KRYJĄCY KOLEGÓW.POLICJA W KTÓREJ PRACUJĄ MORDERCY W MUNDURACH ,POWINNI BYĆ TAK SAMO SĄDZENI JAK ZWYKŁY OBYWATEL.KTÓRZY ZACIERAJA SLADY I FAŁSZUJĄ DOKUMENTACJĘ .OSTATNI PRZYKŁAD POKAZUJE CO RZĄDZĄCY ZROBILI PRZEZ ROK CZASU ZA ŚMIERĆ IGORA W KOMISARIACIE.BANDA W MUNDURACH ZABIŁA MŁODEGO CZŁOWIEKA A RZĄD UMYŁ RĘCE I JESZCZE KOMENDANT KOMISARIATU DOSTAŁ AWANS .POLSKA MAFIA !!!!!!!!!!!!
prawda
5 lata temu
prawdziwy kozak z tulipanem do dziewczyn pewnie bał sie ze na piesci nie miał by szans wiec musiał sie posiłkowac sprzetem załosny patol
Gość 87
5 lata temu
Co prawda gładkich policzków dziewczynom by to nie przywróciło, ale tą samą butelką wyciąłbym zwyrodnialcowi na żywca genitalia. PO pierwsze żeby miał nauczkę, a PO drugie żeby POdłych genów następnym pokoleniom nie przekazywał.
asd
5 lata temu
wow ale poświęcenie:/
zyx
5 lata temu
A co do policji - ostatnio nie mają dobrej passy - bandytów szukają same poszkodowane, a oni mordują w kiblu na komisariacie człowieka PODOBNEGO do poszukiwanego, ale czego oczekiwać po organizacji kierowanej przez miernoty z nadania partyjnego, gdzie kompetencje nie mają szans na wygranie w starciu z poddańczą lojalnością.
zyx
5 lata temu
Dziewczyny teraz zadbajcie o swe twarze. Jak najszybciej zgłoście się do jakiejś kliniki chirurgii plastycznej. Jak wam się pozrasta to co wam zrobili "na pogotowiu" to nie pozbędziecie się blizn do końca życia. Kosztami obciążycie zwyrodnialca.
Katolik
5 lata temu
Nie było zaskoczenia że sprawca to "Patriota Katolik", to smutne - przykro patrzeć jak kolesiostwo rządzące jątrzy nienawiść w społeczeństwo ....
afrykaner
5 lata temu
za co gliny biorą kasę,ofiara musi ich wyręczac,wracaj PZPR.
axel
5 lata temu
A teraz ten d.b.l oskarży dziewczyny o nieuprawnioną publikację wizerunku i straty moralne i sąd je skarze na więzienie...normalka w "polskich" sądach!
DZIĘKUJEMY PA...
5 lata temu
Brawo panie Błaszczak !!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić