Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Izabela Cupiał
|

Poznań. Mężczyzna wpadł do szybu windy. Tragiczny finał

5
Podziel się:

We wtorek wieczorem doszło do tragicznego wypadku na blokowisku w Poznaniu. 76-letni mieszkaniec wyszedł z domu po zakupy. Kiedy przez długi czas nie wracał do domu, rodzina zaczęła poszukiwania mężczyzny. Znaleziono go na dnie szybu windy.

Poszukiwania mieszkańca blokowiska zakończyły się dramatycznie.
Poszukiwania mieszkańca blokowiska zakończyły się dramatycznie. (East News, Piotr Jedzura/REPORTER)

Wypadek wydarzył się w poznańskim bloku przy osiedlu Piastowskim 36. To w nim, mieszkaniec miał wpaść do szybu windy. Jak się okazuje, spadł z wysokości 11. piętra. Mężczyzna zginął na miejscu.

– We wtorek około godz. 19 rodzina tego mężczyzny zgłosiła nam, że wyszedł z domu po zakupy i nie wrócił do domu. Rodzina nie miała z nim kontaktu – relacjonuje wydarzenie Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu “Gazecie Wyborczej”.

– Od razu zaczęliśmy poszukiwania. Niestety miały tragiczny finał, bo okazało się, że mężczyzna leżał na dnie szybu windy – dodaje Borowiak
.

Zobacz także: Zobacz także: Morawiecki mówi o „aferze Neumanna”. Jest riposta polityka PO

Jak do tego doszło?

– Zabezpieczona została dokumentacja z windy. Przy pomocy biegłych ekspertów będziemy ustalać, jak mogło do tego dojść – tłumaczy Andrzej Borowiak.

Do dramatycznego wypadku odniosła się Julia Tritt, rzeczniczka prasowa Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”.

– Rzeczywiście, przekazaliśmy policji całą dokumentację dotyczącą tej windy. Są w niej informacje na temat tego, jakie prowadzono remonty i konserwacje. Winda została wymieniona w 2014 roku – mówi Tritt.

- Każda winda podlega obowiązkowym badaniom okresowym. Ta konkretna przeszła je w maju tego roku i została dopuszczona do użytku – dodaje rzeczniczka.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Konserwator
3 lata temu
I powioza go winda do nieba...
R.I.P
3 lata temu
noooooo czego chceta ? przecież …"zabezpieczona została dokumentacja ...windy" A, że sama winda NIE !!!.... to …"szczegół" … Nie zablokowali możliwości wejść na każdym piętrze w czasie awarii... -- ale jak znam życie to winna będzie.... ta, którą..."bliżej"...
lokatorka
3 lata temu
W Legionowskiej SMLW w blokach zasiedlonych w 1977 roku a mamy wiek XXI są windy pożal się boże Walą tłuką, rzuca nimi na boki, rygle od blokowania drzwi tak walą przy blokowaniu i odblokowaniu ze nocą spać nie idzie. Mimo zgłoszeń do spóldzielni nic się nie robią a kasę od lokatorów się bierze i to nie małą gdyż jest to 48 rodzin a za windę płacą i ci z parteru. Ciekawe zjawisko, co? Może ktoś się weźmie za te spóldzielnie i zlikwiduje ten twór PRL-u.
windziarz
3 lata temu
spadł z wysokości 11. piętra na dno szybu windy. A gdzie była w tym czasie kabina windy i czy miała ona podłogę?
san
3 lata temu
wsiadł do windy której nie było
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić