oprac. Klaudia Stabach| 

"Bardzo niebezpieczna pokusa szatana". Biskup Dec napisał kontrowersyjny list

226

Świdnicki Biskup krytykuje szerzenie edukacji seksualnej w szkołach. Duchowny nazywa działania osób propagujących większą świadomość w tej kwestii za "coraz śmielsze działania gorszycieli". Jego słowa zostaną odczytane 10 marca we wszystkich parafiach diecezji.

Duchowny często nie przebiera w słowach
Duchowny często nie przebiera w słowach (East News)

Biskup Igancy Dec, znany z kontrowersyjnych poglądów, postanowił na szeroką skalę przedłożyć wiernym, co myśli na temat edukacji seksualnej w szkołach. "Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT" - stwierdził.

Biskup Dec uważa, że ludzie wierzący mają w obowiązku "uniemożliwić coraz śmielsze działania gorszycieli". Duchowny w liście, który będzie odczytany w świdnickiej diecezji podczas mszy w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, apeluje do rodziców: "Czuwajcie więc i pilnujcie: kto i jak wychowuje wasze pociechy. Na co zgadzacie się, podpisując podsuwane wam dokumenty na początku roku szkolnego". - zaznacza.

Zachowanie i słowa świdnickiego biskupa nie raz irytowały wiernych. W sierpniu ubiegłego roku część mieszkańców Szalejowa domagała się przeprosin od Deca, który miał niesłusznie odwołać z parafii ich proboszcza. Z kolei na antenie Radia Maryjna głosił, że pod rządami poprzedniej ekipy politycznej (przyp red: koalicja PO-PSL) dała się zauważyć "wyraźna próba osłabienia kondycji polskiej rodziny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić