Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Moczydłowska
Anna Moczydłowska
|

Czasopismo dla dżihadystek. W Pakistanie uczą kobiety terroryzmu

9
Podziel się:

Jak używać broni, konstruować materiały wybuchowe i walczyć z "niewiernymi" - tego wszystkiego mogą dowiedzieć się kobiety z czasopisma "Sunnat-i-Khaula", wydawanego przez pakistańską grupę Tehrik-i-Taliban.

Czasopismo dla dżihadystek. W Pakistanie uczą kobiety terroryzmu
(PAP, Boris Roessler)

Talibowie nie ustają w staraniach, by do swoich oddziałów werbować także kobiety. Głośno jest o przypadkach Europejek, które decydują się na wyjazd w niebezpieczne rejony, by wspierać w walce państwo islamskie. Najczęściej do dramatycznego kroku zachęca mężczyzna, na prośbę którego zakochana Europejka opuszcza rodzinne strony i przechodzi na stronę dżihadystów.

To właśnie te kobiety są główną grupą docelową anglojęzycznego czasopisma pt. "Synnat-i-Khaula" ("Droga Khauli"), które ma 45 stron. Tytuł magazynu to nawiązanie do legendarnej muzułmańskiej wojowniczki, walczącej w imię Allaha w VII wieku. Póki co dostępny jest on jedynie w wersji papierowej, lecz niebawem ma zacząć funkcjonować także platforma internetowa. Wówczas dżihadyści zyskają dostęp do licznego grona młodych osób, które aktywnie korzystają internetu i social mediów.

Na okładce premierowego wydania magazynu widać kobietę w czarnej burce, która szczelnie zasłania jej ciało i twarz. Na dalszych stronach czytelniczki mogą dowiedzieć się o sposobach "rekrutacji" do grup terrorystycznych oraz możliwościach wsparcia ich działalności. Nie brakuje też przerażających instrukcji na temat tego, jak używać granatów, bomb czy broni. Autorzy czasopisma polecają też fachową literaturę związaną z działaniem dżihadystów i ich ideologią.

W środku zamieszczono także materiał, będący wywiadem z kobietą, która szczegółowo opowiada o małżeństwie zawartym w wieku 14 lat z dżihadystą. Według bohaterki wczesne zamążpójście chroni przed "obyczajowym zepsuciem i moralną destrukcją".

Zobacz także: Hiszpańska policja zatrzymała dźihadystę:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Gutmen
5 lata temu
Słuchajcie też nie poperam tego co sie dzieje, ale nikt mi nie powie ze normalne muzulmanki po to pismo sięgną. W Europie są czasopisma dla gejów...ilu z Was takie badziewie kupiło? No właśnie. Nie popieram ich kultury, traktowanie kobiet jak w krajach Arabskich w Europie bym surowo pietnował i przykladnie karał, ale nazywanie wszystkich terrorystami to tak jak Was nazwać gejami , bo w kiosku można kupić tematyczną gazetę. Litości!
Marek
5 lata temu
100/100. Prawda.!
No nie...
5 lata temu
Duży Abdul uczy małego Abdula jak konstruować bombę: "ten kabelek do tego Abdulku, a tu wsypujesz taki magiczny proszek i po odpaleniu robi wielkie BUM!". Mały Jasio marzy o zestawie małego chemika, Kasia o zestawie małego magika, mały Ahmed, natomiast nie może się doczekać upragnionego i obiecanego zestawu małego terrorysty - mega modnej zabawki w krajach arabskich. Żona jednego z talibów idzie do krawcowej na poprawkę, gdyż jej burka jest 2 cm za krótka, a otwór na oczy jest za szeroki o 2 mm. Po powrocie gotując obiad przegląda najnowsze trendy w "bombownictwie", a popołudniu wybierze się na psychoterapię zatytułowaną: "jak być jeszcze bardziej posłuszną i uległą oraz jak mnie jeszcze mniej godności". Mała Latifa (14 lat) nie może doczekać się upragnionego ślubu i wesele z wujkiem Jasirem (35 lat), z pewnością będą wspaniałym małżeństwem. No, nie...! Zwolennicy multi-kulti i "ubogacania kultury" naprawdę tego chcecie?
no tak
5 lata temu
No wyjście za mąż rzeczywiście chroni ją przed zepsuciem. W tym kraju gdyby byla sama zamieniono by ją w niewolnicę a tak to ma właściciela.
bum, kto zgas...
5 lata temu
Proponuję podesłać im artykuł o użyciu granatu. "Weź granat do ręki, stań wśród swoich koleżanek zainteresowanych tym tematem, wyciągnij zawleczkę i licz pomału do 10:)" Ufam, że taka jedna z drugą zbierze wokół siebie dużo wojowniczek:)
xx
5 lata temu
nic nie mogłoby mnie bardziej zniechęcić do jakiejkolwiek idei, niż widok kobiety, która nie ma prawa mieć własnej twarzy...
Ronin
5 lata temu
Każdy rząd, który naraża swoich obywateli na utratę życia i zdrowia lub chociażby utraty poczucia bezpieczeństwa we własny kraju powinien być osądzony w trybie doraźnym, a wyrok niezwłocznie wykonany.
Otaku
5 lata temu
HAH! Islam...religia pokoju :\
Nic dodać...
5 lata temu
i teraz weś do kraju tego typu uchodźców i miej ich za sąsiadów ten kto da na to przyzwolenie powinien od razu trafić pod trybunał stanu przy czym max kara to powinna być kulka a nie więzienie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić