Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz| 

HIV na Openerze. Będą edukować festiwalowiczów

3
Podziel się:

Kampania edukacyjna podczas festiwalu? Czemu nie! Organizacja Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy rozstawi stoły i będzie mówić o bezpiecznym seksie. Jak przekonują organizatorzy akcji, młodzi potrzebują tej więcej bardziej niż się wydaje. I wbrew pozorom Open'er to świetna okazja, by się czegoś dowiedzieli.

HIV na Openerze. Będą edukować festiwalowiczów
(Agencja Gazeta, Jan Rusek)

Co 3 osoba, u której rozpoznano HIV w 2016 r. nie skończyła jeszcze 30 lat, a 3 na 4 są przed 40-ką. Takie dane zaskakują, bo wydaje się, że młodzi z szerokim dostępem do informacji, potrafią się uchronić. Edukatorzy ruszyli więc nad morze, by wskazać im, na co powinni zwracać uwagę. Szczególnie, gdy podczas tak wielkiej imprezy o jednorazowe przygody nie trudno.

- Wakacje ro czas urlopów. Młodzi nie są pod czujnym okiem rodziców, opuszczają domy. Jeżdżą na różne festiwale, chociażby na Open’era, gdzie chcą się przede wszystkim odstresować i spróbować nowych rzeczy. Nie zawsze dla nich bezpiecznych. - mówi"Dziennikowi Bałtyckiemu" Anna Omiecińsa ze Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy. Przez kolejne dni festiwalowicze będą mogli dowiedzieć się np., jak wysoko są na "drabinie ryzyka", co przedstawi im specjalna apikacja. Do chętnych trafią też ulotki informacyjne i prezerwatywy. A mowa nawet o 20 tys. osób.

Zobacz także: Zobacz też: Igła zakażona HIV na stacji paliw. To zdjęcie wywołało panikę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić