Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|
aktualizacja

Już co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. Statystyki GUS nie napawają optymizmem

24
Podziel się:

Nowe dane statystyczne za rok 2018 nie napawają nadzieją przyszłych małżonków. Okazuje się, że już co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem.

Rozstaje się aż 33 proc. małżeństw
Rozstaje się aż 33 proc. małżeństw (Shutterstock.com)

Dane za ubiegły rok opublikował właśnie Główny Urząd Statystyczny. Z jego raportu wynika, że w 2018 r. zawarto nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich. To o tysiąc mniej niż w roku 2017.

Liczba rozwodów wyniosła z kolei aż 63. tys. To o 2 tys. rozwodów mniej niż w dwa lata temu. Szacunkowo można więc powiedziec, że obecnie w Polsce rozstaje się co trzecie małżeństwo.

GUS zwraca uwagę, że liczba rozwodów w miastach jest prawie 3-krotnie wyższa niż na wsi. W 2018 r. w miastach rozwiodło się ponad 45 tys. małżeństw. Z kolei liczba separacji w miastach jest ponad 2-krotnie wyższa niż wśród mieszkańców wsi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dwie rzeczy niezbędne, by przetrwać rozwód

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(24)
eWETE
rok temu
ludzie kochaja swoje smartfony a nie ludzi
Gal Anonim
3 lata temu
Po co w ogóle brać ślub. Małżeństwo jest instytucją, która zawsze kończy się źle.
Mamamamaostrz...
3 lata temu
Haha a kiedy w Polsce ludzie mają się widywać ? Kiedy jest kredyt na głowie ,2 dzieci ,kto na to zarobi mama od 6-14 tata od 14-22 tylko się mijają każdy padnięty po pracy,nerwy ,stres . Polska sama sobie pracuje na takie statystyki 😁😁😂😂
Parsk
3 lata temu
Dopiero było gdzieś tutaj zdjęcie 2 par polskich sportowców - jedna normalna, żona trochę ładniejsza niż przeciętna oboje uśmiechnięci i druga - ona piękna, fotogeniczna, tylko jedyna uśmiechnięta z rodziny na zdjęciu. Coś z tego jestem w stanie zrozumieć, bo sama unikam jak ognia takich super pięknych i szczęśliwych w internecie, a w życiu uszczypliwych jak szczypawica że szczęścia.
+ddatni+ujemn...
3 lata temu
Ludzie skanują potomstwo za program..po wydrukowaniu..efekty przerastają możliwości..to gra dla arystokracji..De Mennello,s..Kowalscy tego nie skapną tam trzeba się urodzić,żyć..i umrzeć..jak w Los Angeles
Bxj
3 lata temu
Polska jak Ameryka. Poza tym - kpiny z Kościoła, tolerancja wobec wszystkiego. Ludzie zapomnieli, co to moralność, zasady, przysięga. Bo tak łatwiej, po co traktować przysięgę poważniej
Patttiii
3 lata temu
Bo powinno się zdelegalizować prostytucję i karać korzystających z niej. Mężczyźni nie podchodzą do małżeństwa poważnie, a w internecie aż roi się od ogłoszeń prostytutek i osób będących w związkach szukających przygód. Przez to wszystko się rozpada. Tacy nie powinni wogóle brać ślubu, bo nie dorośli do poważnego związku opartego na wierności i oszukują drugą osobę niszcząc jej życie.
Żonaty
3 lata temu
Jak się ludzie pobierają, a nie dobierają, to tak będzie.
Tedik
3 lata temu
Za dużo opieki ze strony państwa nad matką samotnie wychowującą dziecko. Pobłażliwość ze strony policji w przypadkach przemocy ze strony mężów. Panowie bijący swoje żony, powinni być tak spałowani, że hospitalizacja była by konieczna na 30 dni. Zabrać dotacje państwowe dla osób samotnie wychowujących dzieci, jeżeli stwierdzono winę matki czy ojca. No....mniej więcej,,,tyle.
teściowa
3 lata temu
po co ślub ????
mi
3 lata temu
Kiedyś ludzie się nie rozwodzili bo na małych wsiach wiadomość o rozwodzie rozchodziła się szybko a rozwodnicy byli skazani na krzywe spojrzenia sąsiadów oraz na obgadywanie i wskazywanie palcami na ulicy.
urko
3 lata temu
Co Bog zlaczyl niech czlowiek nie rozdziela....To znaczy ze co trzecie mauzenstwo laczy czlowiek czyli ksiadz....Rachunek bardzo prosty...
gosc
3 lata temu
sale bankietowe mają się dobrze
POlszewik
3 lata temu
RÓBTA CO CHCETA-- J.Owsik
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić