Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Ksiądz mówi kobietom, gdzie ich miejsce. "Powinny o tym wiedzieć"

120
Podziel się:

Ks. Franciszek Głód rozgrzał Twittera wpisami o tym, jak żona ma zadowalać męża. Internauci zmieszali duchownego z błotem, a on nie reaguje.

Duchowny radzi parom na Twitterze
Duchowny radzi parom na Twitterze (Pixabay.com)

"Często mężczyzna bardzo długo mobilizuje się do rozpoczęcia zadania, robiąc wrażenie jakby był leniwy. Gdy jednak rozpocznie działanie, wówczas angażuje się do końca. Wszystko inne w tym momencie jest mniej ważne" – to wpis ks. Głoda z wtorku. Tego samego dnia pojawiły się też takie:

"Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć!"

"Normalny rytm działania i życia mężczyzny to: najpierw dosyć długie przygotowanie, intensyfikacja motywacji, później maksymalne zaangażowanie i wytężona praca, a następnie czas relaksu i odpoczynku. Mądra żona potrafi ten naturalny rytm odpowiednio zagospodarować"

Franciszek Głód przedstawia się jako "katolicki ksiądz, prof. zwyczajny teologii pastoralnej, doktor filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii". Swoją posługę pełni od ponad 40 lat, aktualnie w parafii w Jugowicach (woj. dolnośląskie). Był nawet Proboszczem Roku, docenionym za działalność charytatywną.

Ks. Głód nie pisze o pomaganiu potrzebującym. Wydaje się raczej specjalistą od relacji damsko-męskich i życia w małżeństwie. Wpisy na takie tematy to dla niego chleb powszedni. Te ostatnie jednak wywołały największe kontrowersje. Czytamy:

"Na czym opiera pan to twierdzenie? Na autopsji?"

"Serio?", "Ksiądz swoimi wpisami nie tylko bardzo denerwuje kobiety, ale również obraża mężczyzn. Kobiety nie są nieczułymi jędzami, a mężczyźni bezmyślnymi istotami. Jesteśmy w stanie świadomie kierować swoimi czynami i nastawieniem"

"A mądra to taka, co kapcie przynosi czy taka, co wymaga podziału obowiązków?"

"Ksiądz ma takie pojęcie o życiu w związku, że szok"

Na takie zarzuty ksiądz nie odpowiada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(120)
Ciekawe zagad...
4 lata temu
Ile razy dziennie mądra żona powinna dawać mężowi ? Czy mądry mąż powinien spełnić oczekiwania mądrej żony ?
olek [dawniej...
4 lata temu
1/ Bog 2/facet [Adam] 3.baba skwencja z biblii i tyle!
dddd
4 lata temu
zupelnie sie z nim zgadzam
Krak
4 lata temu
Nie znam człej wypowiedzi tylko zacytowaną w tym artykule, jednak zacytowany tekst nie jest głupi ani obraźliwy. Czy się to kobietą podoba czy nie w 90% rodzin facet zarabia na rodzinę główną kase. Zarabia a nie ją dostaje i ma prawo być zmęczony po pracy. A skoro szala trudu poza domem jest przechylona na jego stronę to w domu musi być odwrotnie jeśli rodzina ma Działać poprawnie i zdrowo.
Nie jestem ks...
4 lata temu
Ewidentnie opił się winkiem i p...opowiada glupoty :)
ble ble ble
4 lata temu
O rany!!! On gada jak jakiś nawiedzony socjolog. Palnie coś bez sensu i wierzy w to jak w prawdę objawioną. Moja babcia mawiała w takich przypadkach : żarcia ująć , roboty dołożyć i będzie dobrze. Chyba z nadmiaru czasu chłopu się w głowie poprzewracało.
K-87
4 lata temu
Kobiety jak wracają do domu z pracy to nie mają chwili odpoczynku tylko odrazu biorą się za drugą robotę do dzieci i nauka Tylko ten mezczyzna który zostaje sam w domu z dziećmi bez żony (bo zmarła lub uciekła - bo też się zdarzają takie sytuacje) doceniają swoje żony Praca to nie wszystko trzeba umieć się na wzajem wspierać Może być i tak że mąż jest niepełnosprawny lub dziecko każdy w jakimś stopniu się poświęca Mąż który ciężko pracuje aby utrzymać rodzinę a żona która w dzień i w nocy poświęca się dzieciom Więc cieszmy się ze jesteśmy zdrowi i mamy zdrowe dzieci i dziekujmy codziennie Panu Bogu a nie tylko wytykać palcami co ja robię a czego Ty nie robisz;)
uceyx
4 lata temu
katolicki ksiadza....? a wszystko jasne, ziemia ma 5tys. lat inne galaktyki to tylko dekoracje, dinozauru jak ktos juz wspomnial to tylko test na wiare a jest was w polsce 90% ? to kto gwalci kradnie i oszukuje? proste - katolicy
Krzysztof Wod...
4 lata temu
Nie rozumiem w czym problem. Ksiądz pisze jak jest.
babcia boska
4 lata temu
Brzydzę się kleszym łajnem!
www.
4 lata temu
Niech sobie mowi co chce , trudno od ksiedza spodziewac sie madrych wypowiedzi ale dziwi mnie to ze sa jeszcze ludzie ktorzy chca tego sluchac.
Borys
4 lata temu
Popieram dzisiejsze Kobiety daja sie obslugiwac jak Papiez
mmmm
4 lata temu
Może zainteresujcie się księdzem i poczytajcie resztę wpisów na twitterze. Ten ksiądz stworzył w Jugowicach koło Wrocławia Albertówkę, miejsce dla bezdomnych, uzależnionych, przyjmuje ich z ulicy, otacza opieką, daje warunki do wyjścia z nałogów. Stworzył tam również ośrodek, do którego mogły przyjeżdżać ubogie dzieci na wakacje i ferie. Władował tam mnóstwo swoich pieniędzy, uczestniczył w budowie, finansuje to do dziś i tym się głównie zajmuje. Także, jeśli chodzi o problemy mężczyzn i pracę, to ma DUŻE doświadczenie. Tam się przewinęły setki facetów z problemami... Polecam doczytać coś na jego temat..... Ktoś wyrwał wpis z kontekstu i zrobiła się afera
mmm
4 lata temu
Może zainteresujcie się księdzem i poczytajcie resztę wpisów na twitterze. Ten ksiądz stworzył w Jugowicach koło Wrocławia Albertówkę, miejsce dla bezdomnych, uzależnionych, przyjmuje ich z ulicy, otacza opieką, daje warunki do wyjścia z nałogów. Stworzył tam również ośrodek, do którego mogły przyjeżdżać ubogie dzieci na wakacje i ferie. Władował tam mnóstwo swoich pieniędzy, pracował fizycznie przy budowie, finansuje to do dziś i tym się głównie zajmuje. Także, jeśli chodzi o problemy mężczyzn i pracę, to ma DUŻE doświadczenie. Tam się przewinęły setki facetów z problemami... Polecam doczytać coś na jego temat..... Ktoś wyrwał wpis z kontekstu i zrobiła się afera.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić