Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz| 
aktualizacja 

Księdzu wszystko wolno. Głód rozgrzeszył oficjalnie mężczyzn i wytłumaczył, dlaczego

205

Ksiądz Franciszek Głód zasłynął z pouczania kobiet na Twitterze. Teraz poszedł o krok dalej, stwierdzając, że "dziewczęta prowokują strojem i zachowaniem wielu mężczyzn".

Duchowny nie kryje swoich poglądów
Duchowny nie kryje swoich poglądów (123RF)

Duchowny niedawno przyciągnął uwagę radami dla żon. Jego zdaniem, dobra żona zawsze dba o męża i stawia jego dobro ponad swoim. O tych wpisach księdza Głoda pisaliśmy tutaj. Teraz pojawia się kolejny, ale bardziej kontrowersyjny.

"Obecnie zbyt liberalne poglądy jak i dzisiejsza moda sprawia, że niektóre dziewczęta prowokują swoim strojem i zachowaniem wielu mężczyzn. Ubierając się wyzywająco i ekstrawagancko narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności, rozbudzając ich seksualność" – pisze na Twitterze ks. Głód.
Pod twittem duchownego pojawiły się różne komentarze. Większość internautów skrytykowała księdza.

"Obrzydliwe. Po prostu obrzydliwe", "Wstrętne", "Haniebne", "Choćby Kobieta spacerowała nago przez park o północy, nikt bez jej zgody nie ma prawa jest nawet dotknąć. Historie pt. 'kuszą ubiorem' są skrajnie idiotyczne i zniechęcają ludzi do kościoła. Gratuluje Księdzu..." – to kilka z odpowiedzi do wpisu Głoda.

Ale można przeczytać też, że ksiądz nie zrobił nic złego. "Śmieszne przesunięcie perspektywy nastąpiło w tej kwestii: jak ktoś zauważy, że dziewczyny powinny na siebie uważać, bo zboczeńców i przestępców nie brakuje na tym najlepszym ze światów, to jest oskarżany, że 'daje przyzwolenie na gwałt'" – stwierdził jeden z komentujących.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić