Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Agnieszka Jaros
|

Ma 98 lat i opiekuje się chorym synem. "Nigdy nie przestaje się być mamą"

23
Podziel się:

Czasami mi powie: "Zachowuj się" – opowiada Tom i dodaje, że mama bardzo się o niego troszczy. Niby nie ma nic zaskakującego w tym, że matka opiekuje się własnym dzieckiem. Jednak historia tych dwojga obecnie wzrusza miliony ze względu na wiek i sytuację, w jakiej się znaleźli. Ada, ma 98 lat. Jej syn - 80. I dla niego przeniosła się do domu opieki.

Miłość matki i dziecka w najpiękniejszym wydaniu.
Miłość matki i dziecka w najpiękniejszym wydaniu. (Youtube.com)

Ada Keating i Tom Keating sa ze sobą bardzo blisko. Tom z uwagi na swój stan zdrowia potrzebował stałej opieki i wsparcia, dlatego w 2016 roku zamieszkał w Moss View w Huyton. Nie minął rok, kiedy Ada postanowiła zrobić to samo. Wszystko po to, aby móc opiekować się swoim najstarszym dzieckiem.

Są nierozłączni i kochają spędzać ze sobą czas, najczęściej grając w gry lub oglądając seriale. Mają bardzo bliskie relacje i widać, że łączy ich niezwykła przyjaźni. Zapewne fakt, że Tom nigdy się nie ożenił i zawsze mieszkał z Adą ma tu niebagatelne znaczenie.

W "Daily Mail" Ada powiedziała: "Kiedy wychodzę do fryzjera, on czeka na mnie, aż wrócę. A jak już się pojawię, podchodzi z otwartymi ramionami, by mnie uściskać."

"Nigdy nie przestaje się być mamą" – dodała. A Tom potwierdził, że jest im tu bardzo dobrze i bardzo się cieszy, że mama jest teraz blisko niego.
Ada, z mężem Harry'm, mieli czworo dzieci: Tom'a, Barbarę, Margi i Janet, które zmarły w wieku 13 lat. Jednak media nie podają szczegółów dotyczących tej tragedii.

Tom, zanim przeszedł na emeryturę, był malarzem i dekoratorem. Z kolei Ada była pielęgniarką w dawnym szpitalu Mill Road. Wnuczka Ady, Debi Higham i inni członkowie rodziny są stałymi gośćmi domu i im również lżej na sercu, od kiedy ta dwójka jest razem, bo widzą, że są szczęśliwi.

Kierownik domu opieki Philip Daniels powiedział: "To bardzo wzruszające móc obserwować ich niezwykle bliskie relacje. Jesteśmy też zadowoleni, że czują się tutaj dobrze i udało nam się zaspokoić ich potrzeby. To bardzo rzadki widok, żeby w tym samym domu opieki byli rodzice i ich dzieci. Staramy się, aby czas, jaki spędzają razem, uczynić wyjątkowym na tyle, ile możemy. Ada i Tom są wręcz nierozłączni".

Zobacz także: Zobacz też:Niewidoma staruszka mieszka sama w ruinie. "Ktoś musi mi pomóc"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(23)
sarah
5 lata temu
Wielki szacunek dla starszych Ludzi ! Ale tak szczerze ? jakoś nie bardzo mogę zrozumieć - skoro najstarsza pani miała 4-ro dzieci i wszystkie zmarły w wieku 13 lat -to skąd jest ta wnuczka ?
MTK
5 lata temu
To jest właśnie to czym możemy pokonać ILLUMINATI - miłość i jedność...
Tomasz B.
5 lata temu
Prawdziwa miłość.
Anka
5 lata temu
Nie ozenil sie ale mogl miec corke,przeciez seksu nikt nikomu nie broni
Anka
5 lata temu
Mogl sie nie ozenic ale miec przeciez seksu nikt nikomu nie broni
azjata
5 lata temu
Starość to obrzydliwość. Jak się za długo żyje to staje się ciężarem dla innych. Przyszłość to młodość i siła wieku a nie niedołężna żałosna geriatria. Ale Europa już się kończy.
karolajna
5 lata temu
a skąd wnuczka?
xd
5 lata temu
najgorsze jest to ze wszyscy tu krytykujacy moga kiedys byc w takim samym polozeniu i wtedy bada to uwazac za normalne i niedziwne....ktos tu pisze ze kanapki robila do 30-stki...po co ta krytyka ? po co oceniac? PRZYJMIJCIE DO WIADOMOSCO ZE I TACY LUDZIE ISTNIEJA I ZYJA ....czemu wy wszyscy oceniacie wedlug siebie? czy wszyscy musza zyc tak jak wy?
andrzej
5 lata temu
Fajnie ze tacy ludzie sa a dzis dziewczyna na pierwszej radcej ile zarabiasz, masz wille i luksusuwy samochód.
zwyrodnialec
5 lata temu
To już lekka przesada, żeby tyle lat żyć. Przez takich stwarza się ocieplenie globalne bo przecież oddychając wydychają dwutlenek. Powinni ich już dawno zutylizować eutanazją lub wycieczką np. do Smoleńska.
INGO
5 lata temu
popychać do prrzodu jest tym co wam się gfbvgfkajwHFND
gwgwge
5 lata temu
Straszne... Ten mężczyzna nigdy nie miał normalnego życia a matka nie widzi w tym swojej winy.
angeldust
5 lata temu
Fajnie. W Polsce nie ma takich wzruszających historii bo mało kogo stać na prawie 4000 miesięcznie /osobę w domu opieki.
Nickie
5 lata temu
Wnuczka..? Tom sie nie ozenil (o jakiejkolwiek jego rodzinie w artykule nie ma ani slowa), a pozostale dzieci Ady zmarly bedac nastolatkami. To skad ta wnuczka?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić