Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz| 

Makijażystka nie oszczędza Polek. "Psują nasz wizerunek na świecie"

15

"Polki, które tak słynęły ze swojego piękna na całym świecie straszą nagle stylem drag queen. I nie boję się tego powiedzieć - takie stylówki psują nasz wizerunek na świecie" - uważa Sylwia Rakowska, makijażystka z wieloletnim doświadczeniem. I na tym nie kończy.

Sylwia Rakowska ma dość promowania nienaturalności
Sylwia Rakowska ma dość promowania nienaturalności (Instagram.com, Sylwia Rakowska)

Rakowska latami pracowała w Nowym Jorku, gdzie malowała gwiazdy światowego formatu i dziś, po powrocie do ojczyzny, przeżywa duże rozczarowanie wyglądem rodaczek. Ma dość "stylówki na drag queen" i rozpoczyna akcję "Twarz to nie pisanka". "Wkurzyłam się jak zobaczyłam foty ze Złotych Globów - cudne, naturalne makijaże!!! A u nas co się dzieje??? " – napisała.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Emocjonalną reakcję tłumaczy latami ciężkiej pracy i dalej stwierdza ostro: "Insta /dragi / wielkobrwiowe makijaże są brzydkie. To nie dodaje uroku i kobiecości. Nie pozwolę aby te wulgarne trendy zrobiły nam wodę z mózgu i zaburzyły poczucie estetyki". Internautki przyznają jej rację i przesyłają swoje zdjęcia z naturalnym makijażem i bez niego. Wśród fanek akcji Rakowskiej znalazła się też Ewa Chodakowska.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jej fotografia zebrała już setki "lajków", tak jak te, które publikuje od kilku dni sama makijażystka. Ich bohaterkami są m.in. Kinga Preis czy Anna Dereszowska, a także zwyczajne, naturalne kobiety.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić