Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Marcin znalazł Patrycję po 40 latach. "Bawiliśmy się na kupie węgla"

17
Podziel się:

- Od chwili wstawienia zdjęcia do kontaktu z Patrycją minęły niespełna dwie doby. Jestem tym zaskoczony - mówi w rozmowie z WP Kobieta Marcin. W 1979 r. powstało zdjęcie, które dziś robi furorę na Facebooku. On jest jednym ze śmiejących się z niego dzieci, drugim - Patrycja. Nam opowiada, dlaczego chciał ją znaleźć i czy powtórzą zdjęcie.

Marcin i Patrycja odnowili kontakt
Marcin i Patrycja odnowili kontakt (Facebook.com)

Karolina Błaszkiewicz, WP Kobieta: Skąd przyszedł pomysł, żeby podzielić się zdjęciem sprzed 40 lat?

Marcin Bołtryk: To zdjęcie funkcjonuje w mojej rodzinie, doskonale je znam. Prawdopodobnie zrobił nam je mój ojciec. A przypomniało mi się dzięki przypadkowemu spotkaniu ze znajomą znajomych kilka tygodni temu. Jako dziecko jeździła do Jastarni w tym samym czasie co ja. Postanowiłem sprawdzić, czy nie ma jej może na starych fotografiach. I tak natknąłem się na mnie i Patrycję.

Przypomniał pan sobie wtedy, że byliście "narzeczonymi".

Dokładnie. Pomyślałem: Sprawdzę siłę Facebooka. Zupełnie bez celu, ot tak. Zawsze podobały mi się podobne akcje poszukiwawcze. Nie miałem nic do stracenia, ale kompletnie nie spodziewałem się tak szerokiej akcji.

*Dostawał pan wiadomości od domniemanych Patrycji? *
Było kilka prób, ale szybko dochodziliśmy po datach, że to o nie tę Patrycję chodzi. Prawdziwa Patrycja wysłała mi na dowód nasze zdjęcia z jej rodzinnego archiwum. A napisała do mnie wieczorem na Messengerze i rozmowa trwała długo.

Z wpisu pani Patrycji wynika, że o pana akcji dowiedziała się od rodziny z Jastarni.

Tak, to zresztą właśnie jej bliscy pierwsi się odezwali, stwierdzając, że to prawdopodobnie "ich" Patrycji szukam. Zadzwonili do niej, zobaczyła zdjęcie i już wiedziała. Co ważniejsze, to jej mama potwierdziła, że na fotografii jest ona. Ja też niczego z tamtego czasu nie pamiętam.

Byliście w końcu małymi dziećmi.
To właściwie nie jest nasza historia, tylko naszych rodziców. Opowiadali mi, że Patrycja była moją narzeczoną, że za nią łaziłem, że bawiliśmy się na kupie węgla (śmiech). Dla nich umówiliśmy się, że postaramy się powtórzyć tamtą sesję. Ona mieszka w Katowicach, ja w Warszawie. Ale to jest do zrealizowania. Oboje tego chcemy.

Internauci żartują, że państwa spotkanie skończy się ślubem.
Od razu utnę więc te spekulacje (śmiech). Patrycja jest właściwie obcą osobą, nie znamy się, chociaż myślałem, że musi być z mojego środowiska. Znam kilka Patrycji, ale w tamtych czasach nie było to popularne imię. Potem straciłem nad tym kontrolę i poszło w świat. WP było pierwszym medium, które to nagłośniło.

Nasi czytelnicy szybko zareagowali.

Jestem zaskoczony, że od chwili wstawienia do zdjęcia do kontaktu minęły niespełna dwie doby. W większości reakcje były pozytywne. To mnie cieszy. Nigdy specjalnie nie śledziłem podobnych akcji, tymczasem na własnej skórze przekonałem się, że ich szczęśliwy finał jest możliwy. Patrycja się odnalazła. Kiedyś coś takiego byłoby nie do pomyślenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
As
4 lata temu
Szukałem po takim prawie czasie dziewczyny z Ursynowa nie będąc Warszawiakiem. To trudne, tam się pozmieniały ulice i wszystko. Cały Ursynów mi pomagał przez internet. Za to bardzo wszystkim dziękuje. Dużo się dowiedziałem, a znalazła się przez Facebooka w skandynawii. Cudownie miło, ale nie przyznałem się przed nią do poszukiwań z mieszkańcami Ursynowa.
bodyandsoul
4 lata temu
Gdzie w takim razie powinien byc odesłany Płaszczak po swoich"sodomitach" ?
Tomasz
4 lata temu
Marcin Kobieta, czy Marcin Bołtryk?
Tytus
4 lata temu
Ciekawe czy mu popuści szpary jak się spotkają?
AGA
4 lata temu
A jak skrzętnie, tym razem, zasłonili dzieciom biusty .... Zdolna i wstydliwa ta redakcja
ha ha ha
4 lata temu
a policja z kilku tysięcy onr-owców nie potrafi znaleźć jednego....
Rozbawiony Ja...
4 lata temu
Na co ten desperat liczy ?????? Hahahaha
Maniek
4 lata temu
Cytat "...mówi w rozmowie z WP Kobieta Marcin. " Czy to jakaś nowa lewacka dewiacja?
klik
4 lata temu
jakieś ble ble, nic z tego nie wynika, taka partanina pisanina
ks. Zwieracze
4 lata temu
Ja ci dam zaraz "bóg zapłać"! Samo sobie 'bogiem zapłać', prowokatorze! A kto mi w Maybachu zmieni wycieraczki letnie, z platyną, na zimowe, ze stopem technetu, co? A kto mi w mojej samotni wymieni pręty paliwowe drugiego reaktora atomowego, PRW, ogrzewającego skrzydło powiatowe mego pałacu bożego? I za co? Jak ci dam takie, "bóg zapłać", że jeszcze za dziesięć lat będziesz mi płacił jedną czwartą twoich skromnych poborów, żeby mi wreszcie wymienić instalację elektryczną ze złotej, na platynową, ty hugenocie jeden! Już ja ci zadam taką pokutę, że spocisz się, przenosząc moich kochanków z leżaków spod Basenu Letniego do zabudowanych pieleszy Basenu Zimowego, ty wrogu kościoła, ty djable! Już ja cię nauczę skromności, gdy mi będziesz kładł siódmą warstwę wosku na mym Bugatti Veronese Diabolo Total Qui-Bi-Turbo Royale V48 ! Już ja ci zdam pokutę, gdy mi będziesz nosił na plecach worki z kawiorem czarnym z jesiotrów z samego Bajkału, ty heretyku, ty wrogu wiary, ty protestancie jeden ty!
a-z
4 lata temu
Cudowne zdjęcie, fani ludzie. Mam nadzieję, że współczesne zdjęcie tej pary też zobaczymy.
ja
4 lata temu
brawo !!!!! fajnych chwil wam życzę.
hmm
4 lata temu
wszystko fajnie, ale dwie sprawy nie pasują, reklama WP w tekscie, oraz pierwsze Pan mówi; " że zawsze podobały mu się takie akcje" a w ostatnim akapicie; "nigdy nie śledziłem podobnych akcji"... dla mnie ściema to wszystko, jeśli się jednak mylę to gratuluje i życzę powodzenia
ks. Zwieracze
4 lata temu
Szukajcie, a znajdziecie! ... kupę kału na gazecie! Oto moje słowo boże na sobotę, moi bierni wierni!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić