Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marta Dragan
Marta Dragan
|
aktualizacja

Miał być niewinny żart, wyszedł niezły przytyk. Andrzej Duda ironizuje z Emmanuela Macrona

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
32
Podziel się:

Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Podczas przemówienia wspominali szkolne lata. Żartobliwa wymiana zdań pary prezydenckiej zamieniła się w ironizowanie z małżeństwa Macronów.

Para prezydencka podczas wizyty w nowosądeckim liceum.
Para prezydencka podczas wizyty w nowosądeckim liceum. (twitter.com, Jakub Szymczuk KPRP)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze społecznością I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. W tym roku placówka obchodzi 200-lecie istnienia. Prezydent wpisał się do księgi pamiątkowej oraz przekazał w prezencie sadzonkę dębu, która my być upamiętnieniem 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z kolei Agata Kornhauser-Duda podziękowała obecnej i poprzedniej dyrekcji oraz nauczycielom placówki "za patriotyczne wychowanie młodzieży, za świetne przygotowanie młodzieży do pracy zawodowej czy też do dalszej ścieżki edukacyjnej".

Podczas oficjalnego przemówienia między małżonkami doszło do zabawnej wymiany zdań. Prezydent, w nawiązaniu do pierwszego liceum w Nowym Sączu nazywanego nowosądecką jedynką, powiedział: "Agata też kończyła jedynkę, tylko w Krakowie".

- Rzeczywiście, kończyłam jedną z najstarszych szkół w Polsce, mianowicie I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, które to liceum w tym roku, w październiku, będzie obchodziło jubileusz 430-lecia - wyjaśniła pierwsza dama. - Mąż kończył szkołę, w której ja pracowałam - dodała po chwili.

Prezydent po tych słowach najwyraźniej poczuł się wywołany do tablicy, bo zaczął się żartobliwie tłumaczyć. - Ale żeby była jasność, nie pracowała tam wtedy, kiedy ja tam chodziłem - wyjaśnił. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele zareagowali na tę wymianę zdań śmiechem i gromkimi brawami.

W serwisach społecznościowych żart Andrzeja Dudy oceniano, jako przytyk do Emmanuela Macrona. 40-letni prezydent Francji rzeczywiście poznał swoją przyszłą żonę, gdy była jego nauczycielką w liceum. Początek miłosnej historii tej dwójki sięga lat 90. i szkolnego koła teatralnego. On - uczeń drugiej klasy liceum zapisał się do grupy, którą prowadziła ona - nauczycielka literatury i łaciny. Podczas gdy Emmanuel Macron rozpoczynał naukę w klasie maturalnej, Brigitte zdecydowała się odejść od męża. Dla jej rodziny to był absolutny skandal.

Początki znajomości Macronów i wiek Brigitte do tej pory budzą duże kontrowersje. Pierwsza dama jest starsza od swojego męża o 24 lata. Coś, co dla wielu było tematem do uszczypliwych komentarzy, nie stanowiło najmniejszego problemu dla samego Emmanuela Macrona. Prezydent Francji tak skomentował zainteresowanie mediów wiekiem jego żony: "Gdybym ja był starszy od żony o 20 lat, nikt nie kwestionowałby naszego związku i nikt nie pomyślałby nawet przez chwilę, że nie możemy być razem. Dlaczego odwrotna proporcja wieku stanowi dla wielu ludzi jakikolwiek problem? Mizoginizm i homofobia są winne kwestionowania relacji ze starszą od siebie o 24 lata kobietą".

Zobacz także: Zobacz też: Marcin Makowski: zagraniczni dziennikarze powinni odrobić lekcje
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(32)
gość
5 lata temu
pierdoły, pierdoły i jeszcze raz pierdoły
gość
5 lata temu
Prezydent Francji Macron ma starszą żonę od Dudy,ale jest od niego mądtrzejszy,bardziej samodzielny,nie podpisuje ustaw ,które są sprzeczne z Konstytucją Francuzką,której przysięgał na Boga strzec i zgodnie z przysięgą jej nie tylko jej ni łamie ,ale nikomu nie pozwala jej łamać.Sprawa różnicy wieku w jego małżeństwie to jego prywatna sprawa a w pozostałych porównaniach prezydent PiS-u Macronowi do pięt nie dorasta.Wstyd mi bo jestem Polakiem
Ss
5 lata temu
Gdy zdrajca Polski Lech W relaksował się w 82 roku w więzieniu opozycyjny poeta Kornhauser dzielnie publikował kolejne tomiki wierszy. Dlaczego mnie to nie śmieszy ?
obywatel PiS
5 lata temu
Kto to jest ten Duda. To brat tego cwaniaka z obśmiewanego związku zawodowego? Niezłe cwaniaki te Dudy. Kiedy staną przed sądem?
szmuter
5 lata temu
Agata patrzy na kobietę i zastanawia się jak wcisnąć jej małą lichwę
Nuśka
5 lata temu
Nie sądzę, żeby pan Prezydent myślał tylko o tym, jakby tu dowalić innemu. To nie jego postawa życiowa.
stefan
5 lata temu
makaron z tą swoja babcią, hahahahah
terapeuta
5 lata temu
dobrze, ze Pani Agata rzadko zabiera głos, bo cokolwiek powie zawsze uzyte przeciw, chory narod
grubybmw
5 lata temu
To trzeba tak zrozumieć, jestem pewny że nic takiego nie miał na myśli. Dzisiaj do wszystkiego można "dorobić" puentę i jest "git", wiara ma się czym podniecać a redaktor liczy "dutki", he, he...
Gość
5 lata temu
wstyd, żeby tak odezwał się prezydent! Cóż jednak wymagać od marionetki.
Prawdziwy pol...
5 lata temu
A ja bardzo lubię naszego pana prezydenta Andrzeja Dude...bo we wszystkim dosłownie WSZYSTKIM jest gorszy ode mnie!!!!
PO-owiec
5 lata temu
Żart z pedofili?
Deo
5 lata temu
Panie Emmanuel chodzi o to, że moze Pan szukałeś mamy, drugiej mamy albo opiekunki. Zakochania w starszych młodych kobiet można poczytać za lęk przed dorosłościa, poszukiwanie sponsora lub jak kto zwał_ u kobiet uchodzi bo nawet pod względem doświadczenia jest w mojej opinii duuuuuuuzo normalniejsze i moralniejsze niż biedny zagubiony nastolatek (w drugiej klasie liceum za ddużo życia lub kobiet raczej nie poznał?) zbalamucony przez starszą kobietę przy okazji nauki Hamleta. W serwisach z filmami dla dorosłych na pewno są takie działy Ale NIKT nie przekona mnie do tego że chciałbym mieć za prezydenta faceta który cnotę stracił z nauczycielką. Przewaga Pani nauczycielki w sensie formalnym utrzymywała się do 4 klasy liceum czyli dwa lata. Potem trzeba było odrobinę rozumu odwagi i przewidywania żeby uciekać. Ale widać i na to odwagi lub roztropności brakowało. Nie stygmatyzuje tu Pani nauczycielki. Choć uważam jednak za mocno odrazajace. Ale już takiego faceta nie szanowalbym. Despero.
kolo13
5 lata temu
Nie przypisujcie Adrianowi czegoś o czy nie ma pojęcia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić