Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Lidia Pustelnik
Lidia Pustelnik
|

Nie zamierzała dłużej czekać na księcia z bajki. Wzięła ślub sama ze sobą

33
Podziel się:

Kiedy byłyście dziećmi, marzyłyście o tym, że poznacie przystojnego księcia, weźmiecie z nim ślub jak z bajki i będziecie żyły długo i szczęśliwie? A co, gdyby w tej wizji zabrakło księcia? – Stanowczo uważam, że najpierw powinniśmy pokochać samych siebie – powiedziała pewna Włoszka. I wzięła ślub sama ze sobą.

Laura jest pierwszą kobietą we Włoszech, która wzięła ślub sama ze sobą.
Laura jest pierwszą kobietą we Włoszech, która wzięła ślub sama ze sobą. (Instagram.com, Laura Mesi)

Z miłością do samej siebie Laura Mesi, 40-letnia instruktorka fitness, z całą pewnością nie ma problemów. Kobieta nie zadowoliła się skromną ceremonią. Wystąpiła podczas uroczystości w białej sukni z welonem, nie zabrakło wspaniałego, piętrowego tortu, a jej wyznaniu miłości do samej siebie przysłuchiwało się 70 zaproszonych gości. – Możesz mieć bajkę nawet bez księcia – powiedziała podczas ceremonii szczęśliwa panna młoda.

Laura przyznała w rozmowie z gazetą "La Republica", że wpadła na pomysł na ślub ze sobą już dwa lata temu, kiedy zakończyła trwający 12 miesięcy związek. – Powiedziałam przyjaciołom i rodzinie, że jeśli nie znajdę bratniej duszy do czterdziestki, poślubię sama siebie – opowiada kobieta.

Ślub Laury nie oznacza, że ma zamiar zostać singielką do końca życia. – Jeśli pewnego dnia znajdę mężczyznę, z którym będę mogła planować przyszłość, będę bardzo szczęśliwa. Ale moje szczęście nie będzie zależeć od niego – mówi.

Ślub pani Mesi nie miał żadnego znaczenia z prawnego punktu widzenia. Niemniej kobieta dołączyła do rosnącego, światowego trendu sologamii, polegającego na tym, że zarówno kobiety jak i mężczyźni poślubiają samych siebie, przyrzekając sobie przy świadkach dozgonną miłość i akceptację. Laura jest pierwszą kobietą we Włoszech, która zdecydowała się na taką ceremonię. W maju uroczyste "tak" powiedział sobie jej rodak, Nello Ruggiero z Neapolu.

Choć trend w ostatnim czasie przybiera na sile, nie jest nowym zjawiskiem. 0d 2014 roku biura podróży w Japonii oferują samotnym kobietom organizację ceremonii zaślubin samych siebie, w Stanach Zjednoczonych były takie przypadki już w latach 90. Ceremonie nieodmiennie wywołują mieszane komentarze. Niektórzy wskazują na ich pozytywny wydźwięk i znaczenie w procesie odbudowywania poczucia własnej wartości. Inni komentują, że takie ceremonie są w istocie bardzo smutne, bo dowodzą samotności tych osób.

Zobacz także: Zobacz też: Odważna panna młoda
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(33)
axel
5 lata temu
Są tutaj dwa pewniaki: po pierwsze na pewno nie będzie rozwodu, a po drugie : świat coraz bardziej schodzi na psy, a wariatów jest coraz więcej. I co gorsza ci właśnie wariaci coraz częściej zabierają się do rządzenia tym padołem łez....
Pfff
5 lata temu
Dziecinada
gość
5 lata temu
Tego się nawet nie da komentować. Totalna aberracja.
Szymek Ciupci...
5 lata temu
Pewnie użyła wszystkie wibratory jednocześnie , jakie tylko posiadała .
eryk
5 lata temu
Dziwactw na tym świecie jest aż nadto!
Jasio
5 lata temu
Tzw.narcyzm
rene
5 lata temu
I będzie sama ze sobą sex uprawiać
danuska
5 lata temu
a ja tam sama ze soba mam najwieksza przyjemnosc...buziaczki
olo
5 lata temu
A jak się bierze rozwód z samym sobą?
nikc
5 lata temu
ale to już było, ....samotność - to dopiero 40 lat, jeszcze wszystko może się zdarzyć..
Ziutek359
5 lata temu
A czy na ten ślub zaprosiła jakiegoś psychiatrę,tak na wszelki wypadek,aby w razie nagłej potrzeby,był pod ręką
laik
5 lata temu
Ludzka głupota nie zna granic, szczególnie u kobiet!
Tola
5 lata temu
Medycyna zna nazwę na taką przypadłość jest to rozdwojenie jaźni ;)
Dżesika
5 lata temu
Wibrator nigdy jej nie odmówi, nie zmęczy się, nie zawiedzie, nie gada podczas, nie odwraca się do ściany, jeszcze długo drga z rozkoszy po. Jest czysty, chętny, dyspozycyjny, nie wraca późno, nie pije i nie pali, jest zawsze przy mnie i we często we mnie. Ma coś czego nie ma żaden men, to wchodzi jednocześnie w obydwie. Zaspokaja mnie jak żaden men ani women. Orgazmy do potęgi entej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić