Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Aleksandra Hangel
|
aktualizacja

Pierwsza polka, która została pilotką myśliwca MiG-29

25
Podziel się:

Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz to porucznik polskich Sił Powietrznych, ale również pierwsza w historii Polka, która usiadła za sterami myśliwca MiG-29.

Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz
Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz (Youtube.com)

"We Are NATO" to akcja, którą promuje swoje działania Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego. Do udziału w niej zaproszono pierwszą w historii Polkę, która lata myśliwcem. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz to prawdziwa fighterka. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Jest po Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Na co dzień pełni służbę w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 5 lutego 2018 została tytułowana Pilotem Roku. Nagrodę otrzymała od swojego dowódcy. Jest pierwszą kobietą w Polsce, która lata na samolotach bojowych. Nazywają ją „witch” [z angielskiego: wiedźma], ale jak twierdzi - nie jest aż taka zła.

"Kiedy zakładam hełm i idę do samolotu, to wiem, że nie będę miała taryfy ulgowej. Ten samolot po prostu nie wybacza błędów, czy to kobiecie, czy mężczyźnie. Wszyscy jesteśmy pilotami" - mówi pilotka w promującym działania NATO spocie.

"Bycie pilotem było czymś tak niewiarygodnym i nieprawdopodobnym, że tak sobie pomyślałam, że jak już mierzyć, to mierzyć wysoko. I że nie ma rzeczy niemożliwych."

Tym samym pilotka namawia kobiety, aby walczyły o swoje cele. Według niej, wytrwałość w działaniu jest kluczowa, aby te cele osiągnąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(25)
Wiesia
4 lata temu
A gdzie jest ten samolot ?
Szasza
4 lata temu
Wygląda jak facet
niutek
4 lata temu
Lata na tym co na Słowian przystało ! Niektórzy z dumą powiadają że latają na ,,efach'' tz amerykański złom . Na Polskim niebe powinne latać nowe migi z naszymi barwami
j.w.
4 lata temu
Gratulacje!
Bromba
4 lata temu
polka, to taki czeski taniec
hhe
4 lata temu
"...Wszyscy jesteśmy pilotami" - mówi pilotka..." - pani "polko aleksandro" - pilotka to czapka pilota. Pani pilot sama siebie określa mianem pilota a nie pilotki. Trochę szacunku proszę.
heh
4 lata temu
"Pierwsza polka, która została pilotką myśliwca MiG-29" - polka? polka? polka? polka? polka? czy "dziennikarka" aleksandra też jest "polką""
Mały konkurs
4 lata temu
Jak myślicie na czym lata salatkowa z PiS?
Pepcio
4 lata temu
Dac jej F16, a nie starego Miga.
kierownik
4 lata temu
musi byc podwojnie dumna pilotuje cud techniki i najwiekszego woga ludzkosci i wszechczasow teraz takze prezyden putin jest dumny
pl
4 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
dasasd
4 lata temu
Ta.... nie ma rzeczy niemożliwych, wielu z nas też chciałoby być na jej miejscu tylko zdrowie i kilka innych czynników nie pozwala nam zrealizować takich marzeń.
viola z Malbo...
4 lata temu
Brawo, Malbork jest dumny!
Mineismine
4 lata temu
To już takie braki kadrowe, że kobity zatrudniają do poważnej roboty?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić