Bartosz Kołodziejczyk| 

Zima zaskoczyła strażaków pod Koszalinem. Śnieg na drogach, bus w rowie

37
Podziel się:

Ciężarówka w rowie, połamane drzewa i udrażnienia dróg. Tak strażacy z Polanowa pod Koszalinem walczyli ze skutkami nagłego ataku zimy. - Teraz odpoczywamy, ale inne jednostki wciąż działają - mówi dowódca strażaków ochotników. Do redakcji Dziejesię wpłynęły zdjęcia z ich akcji.

Koszalin. Pogoda zaskoczyła strażaków. Śnieg na drogach, połamane drzewa i bus w rowie.
Koszalin. Pogoda zaskoczyła strażaków. Śnieg na drogach, połamane drzewa i bus w rowie. (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, OSP Polanów)

"Zima zaatakowała województwo zachodniopomorskie. Natychmiastowe działania od wczesnych godzin rannych podjęło OSP Polanów" - taką informację otrzymała redakcja Dziejesię.

Koszalin. Zima i śnieg w Polanowie

Skontaktowaliśmy się z jednostką z Polanowa. - Pierwsze zgłoszenie o ataku zimy wpłynęło do nas około godziny 4 rano - przekazał dowódca jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszalinie.

- Do akcji ruszył jeden z naszych zastępów. Walczyliśmy z wywróconymi drzewami, udrażnialiśmy drogi powiatowe i wojewódzkie. Musieliśmy także wyciągnąć busa z rowu, ponieważ zakopał się w zaspie - przekazał redakcji Dziejesię.

Zobacz także: Zobacz też: "To obrzydliwe". Tomasz Siemoniak oburzony wpisem Samuela Pereiry o b. więźniu Auschwitz Marianie Turskim

Koszalin. Śnieg przysporzył problemów strażakom z Polanowa

Jak dodał strażak, w wyniku ataku zimy nikt nie ucierpiał. - Zjechaliśmy do bazy dopiero przed godziną 9. Teraz odpoczywamy, ale inne jednostki wciąż działają - podkreślił dowódca OSP w Polanowie.

Strażacy z Polanowej przesłali nam także zdjęcia. Widzimy na nich m.in. pracę przy wyciąganiu busa z rowu, a także likwidowanie powalonych drzew.

Koszalin. Zima. "Śniegu jest ponad 12 centymetrów"

Pytany o to, czy to pierwszy taki atak zimy pod Koszalinem, mężczyzna potwierdził. - Takich opadów nie było nawet w zeszłym roku. Miejscami tych opadów śniegu jest ponad 12 centymetrów - zaznaczył.

Strażacy z OSP Polanów usuwali skutki zimy m.in. w miejscowościach:

  • Jasinki
  • Świerczyna
  • Nacław
  • Rekowo
  • Gilewo
  • Wielin
  • Polanów w rejonie ul. Koszalińskiej

Pogoda. Atak zimy w Polsce?

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY NA POGODA.WP.PL

Polanów pod Koszalinem to nie jedyna miejscowość, gdzie internautów zaskoczyły opady śniegu. Ten pojawił się także w Warszawie. Niestety białego puchu na ulicach ani nawet chodnikach nie zobaczymy. Jest stosunkowo ciepło i białe płatki topią się błyskawicznie.

Jak informowaliśmy, dziś przez Polskę przemieszczają się chmury z opadami śniegu i śniegu z deszczem. W wielu regionach zrobiło się pierwszy raz tej zimy biało. Synoptycy jednak zapowiadają: śnieg szybko się stopi. Nastąpi kolejny wybuch ciepła.

U Wasz też spadł śnieg? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz wiadomości!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić