Marianna Fijewska
Marianna Fijewska| 

Polak, który pobił rekord Guinnessa poważnie ranny w wypadku na drodze w Kanadzie

13
Podziel się:

Podróżnik z Bełchatowa- Piotr Głowacki został poważnie ranny w wypadku do którego doszło na jednej z kanadyjskich dróg. Rozpędzony samochód uderzył w tył skutera prowadzonego przez polskiego podróżnika. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Polak, który pobił rekord Guinnessa poważnie ranny w wypadku na drodze w Kanadzie
(Facebook.com, Wyprawy skuterem)

Do zdarzenia doszło w niedziele rano. Na oficjalnej stronie dotyczącej podróży Piotra "Wyprawy Skuterem" możemy przeczytać, że rozpędzony samochód wjechał w skuter prowadzony przez Polaka. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, na szczęście przejeżdżający nieopodal ludzie wezwali pomoc.

Piotr został przetransportowany helikopterem do miejscowości Calgary. "Tam przez ponad 15 godzin czekał na operacje. Teraz wszyscy trzymamy kciuki za zdrowie Pitera!" - czytamy na Facebooku.

Na chwilę obecną wiadomo, że stan Piotra jest stabilny. Ma połamane nogi i jest mocno poturbowany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Prezes klubu skuterów z Calgary - Spencer Kennedy, zorganizował zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Piotra. Do zbiórki dołączają polscy i kanadyjscy internauci.

W 2016 roku Piotr Głowacki pokonał swoim skuterem 19 tysięcy kilometrów, czyli o 5 tysięcy więcej, niż zapisany wówczas w Księdze Guinnessa motocyklista.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić