Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksandra Nagel
Aleksandra Nagel
|
aktualizacja

Tajemnica ostatnich zdjęć Marylin Monroe. Ukrywano to przed światem

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
11
Podziel się:

Królowa seksu i łez, bogini o idealnych kształtach i pięknej twarzy, mistrzyni perfekcji – to słowa, którymi określić można Marilyn Monroe. Jednak na tym „idealnym obrazku” jest jedna blizna, nie tylko w przenośni, ale dosłownie.

Tajemnica ostatnich zdjęć Marylin Monroe. Ukrywano to przed światem
(Getty Images)

Marilyn Monroe miała bliznę, a dowodem na to są zdjęcia słynnego fotografa Berta Sterna – autora ostatniej pozowanej sesji gwiazdy. „The Lasting Sitting” to tytuł sesji, którą fotograf zrealizowal w 1962 roku, tuż przed śmiercią aktorki.

Marilyn Monroe jest na nich całkowicie naga, a spod przeźroczystej apaszki wystaje sporej wielkości blizna. Trzeba się jednak dokładnie przyjrzeć, by ją dostrzec. To ślad po operacji woreczka żółciowego, którą gwiazda przeszła kilka tygodni wcześniej. Podobno Marilyn Monroe przed spotkaniem z artystą była tak zestresowana, że musiała porozmawiać ze swoim fryzjerem i przyjacielem.
- George co sądzisz, mam pozować nago z blizną? – zapytała.
Ten – chcąc pocieszyć ją i wesprzeć na duchu – przypomniał jej słowa Diany Vreeland:
_- Nie ma nic bardziej głupiego niż gładka, idealna skóra kobiety. Kobieta jest piękna dzięki jej bliznom. _

Marylin Monroe posłuchała rady przyjaciela i odsłoniła przed fotografem swoją skazę. Niestety Bert Stern postanowił ją wyretuszować. Podobnie stało się z ostatnim filmem Marilyn Monroe "Something's got to Give", w którym także usunięto bliznę w postprodukcji. Co ciekawe, był to pierwszy amerykański film, w którym cenzorzy pozwolili pokazać kobiecy brzuch w całej okazałości.
- Myślę, że cenzorzy wreszcie zrozumieli, że wszyscy mamy pępki – żartowała Marilyn Monroe.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
M.
5 lata temu
Ona była przed wszystkim bardzo fotogeniczna. Nie znam żadnego zdjęcia MM na którym nie przykuwałaby wzroku. Prawdziwa gwiazda. Dziś taką osobą jest tez Kate Moss. Nie jest klasyczną pięknością, a nie można oderwać oczu od zdjęć.
Lila
5 lata temu
Ma być "Marilyn".. pismaki z maturą za masło
DOSC
5 lata temu
Gdzie nie zajrzę, to albo bzdety, albo reklamy. DOŚĆ.
hp
5 lata temu
A mnie się Marylin niespecjalnie podoba.
Szlomo Grinsz...
5 lata temu
Mała, tłustawa tleniona szatynka boginią seksu? Przecież ona była zwykłą pracownicą montowni silników (siliczków) lotniczych, która za wszelką cenę chciała zrobić tzw "karierę". Więc poszła na układ z mafią siedzącą okrakiem na szołbiznesie amerykańskim (Włosi, Żydzi i trochę Irlandczyków). Są nagrane filmy jak się ochoczo zabawia radośnie z paroma smutnymi panami z tego środowiska. Wypromowano na siłę lalę, która ani ładna nie była, ani inteligentna za mocno, ani uzdolniona, ale była w kieszeni paru cwaniaków, trzęsących tym biznesem. To i wypromowali lalkę, zabawkę, ot, co. I tyle. Nie ma się co nad nią roztrząsać. Była, pograła z dziesięć lat i zniknęła, a jej śmierć też nie jest zaskakująca. Widać podskoczyła paru tym, którym się nie podskakuje, to ją uśpili. I tyle. Nie ma o kim pisać, takich,jak one, Hollywood pochłania i wypluwa po paru latach tysiące każdego roku. Łatwo i popularnie się takie panie określa, każdy wie, jak.
rr
5 lata temu
Nie lubię tego typu urody a filmy z nią są głupie i ośmieszają kobiety!
ruch frakcyjn...
5 lata temu
Czy ta blizna cos zmieniła w jej życiu,może przez to poszła do krainy wiecznych łowów?To czemu idealna,młoda kobieta ma wycinany woreczek?Niech to wszystko szlag trafi.
:)
5 lata temu
Maryla
kcin
5 lata temu
Marlin to taka ryba.
Nick
5 lata temu
Napisaliscie imie z błedem
fanka
5 lata temu
Marylin,gdybyś Ty wiedziała,że nawet po 55 latach nikt nie patrzy na Twoją bliznę,bo ona jest bez znaczenia.Gdybyś Ty wiedziała,że nawet po tylu latach będziesz taka piękna
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić