Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Takiej pogody nie było od lat. Opady śniegu i ulewy na polskich drogach

38
Podziel się:

Na południe Polski powróciła zima, w większości regionów deszcz pada nieprzerwanie od kilkunastu godzin. Rzeki przekraczają stan ostrzegawczy i alarmowy.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)

Woda wezbrała w wojewódzkie świętokrzyskim na rzece Kamiennej, stan ostrzegawczy został przekroczony w Brodach, a alarmowy w miejscowościach Bzin i Wąchock. Na terenie Małopolski stan ostrzegawczy został przekroczony na Wiśle, w miejscowości Jawiszowice oraz na Sole i górnym biegu Białki. Poziom wody podniósł się niepokojąco na Bobrzy, Czarnej Włoszczowskiej i Nidzie.

Jak podaje RMF FM, na tereny Dolnego Śląska i Opolszczyźny powróciła zima. Śnieg sypie w okolicach Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich, Kłodzka i Dzierżoniowa.

Zgodnie z zapowiedziami, od środy do piątku na południu i wschodzie Polski ma spaść w sumie około 50 milimetrów deszczu na metr kwadratowy - to więcej opadów, niż w synoptycy odnotowali w poprzednich latach, przez cały kwiecień. Wraz z końcem tygodnia temperatura miała powoli wzrastać, a opady ustawać. Na razie jednak na poprawę pogody się nie zapowiada.

Oprac.: Marianna Fijewska

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(38)
normal
5 lata temu
Jaki kraj taka pogoda
XD
5 lata temu
za tydzien oni beda nam pisac o globalnym ociepleniu Xd
Józwa
5 lata temu
No i co my poczniem, niebożęta....? W takie pogode to sie nawet pić ani jeść nie sce.
fdfdfdsfdf
5 lata temu
To dlatego, ze Ukraińcy zamówili sobie deszcz do wypłukiwania polskiego bursztynu na Wołyniu. Część pewnie nie zrozumie o co chodzi. Ale Google nie boli.
Meteło
5 lata temu
Rozumiemy, że to typowe ocieplenie klimatu...
panGROLSCh
5 lata temu
akurat w wąchocku mają najdłuższy most na świecie - wzdłuż rzeki więc woda go raczej nie ogarnie
zik
5 lata temu
no bo klimat się ociepla
Lio
5 lata temu
To skutki "walki" z globalnym ociepleniem i miliardów wydawanych na ten niby cel ...
Kijaszek
5 lata temu
To wszystko wina PiSu
ccc
5 lata temu
Taka pogoda powinna być w każdy długi weekend. Ludziom w głowach się poprzewracało od tych wolnych dni.Zaraz trzeba jechać nie wiadomo gdzie byle jechać. Niby wolne a korki większe niż w dni pracujące.
Czas nagli
5 lata temu
Efekt eksperymentów z HARPEM pogodowym . W ten sposób po zawładnięciu uprawy roślin przez MONSANTO , będzie można niepokornych ukarać śmiercią głodową - poprzez zamknięcie hipermarketów , ewentualnie ( przy bezgotówkowym , bioczipowym świecie ) zamknąć dostęp do kont i żywności . Bez alternatywy jesteśmy rozbrojeni podwójnie , z broni i z żywności ( co znaczą mocne pięści przeciwko armacie ? ) .
Lam
5 lata temu
Efekt cieplarniany... Bajki to Kobuszewski opowiada!!
STOP
5 lata temu
To jest mały pikuś. POsłanka partii Nowoczesna Elżbieta Stępień chce zlikwidować linię ciągłą na jezdni - chce babina przejść na siłę do historii
Edzio
5 lata temu
Cmoknijta mie w pompke.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić