Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz| 
aktualizacja 

Trzech chłopców z Nysy bohaterami sieci. "Nie zapominajcie, jaki to kraj"

232
Podziel się:

Nysa, noc. Grupa młodych ludzi idzie ulicą. Kamera rejestruje ich każdy ruch, również to, co robią dla śpiącego na ławce bezdomnego. Nagranie powstało w styczniu tego roku. Teraz znów wywołało falę komentarzy. Internauci przecierają oczy ze zdumienia, że takie rzeczy dzieją się w Polsce.

Polscy nastolatkowie zrobili wrażenie na internautach
Polscy nastolatkowie zrobili wrażenie na internautach (Screen / LiveLeak)

Wideo pojawiło się na portalu liveleak.com i natychmiast wzbudziło emocje. Czy można się dziwić? Chyba nie. Widzimy trójkę młodzików wyciągających z wielkich toreb koce i ubrania. Śpiący na ławce mężczyzna podnosi się na moment, kiedy go przykrywają. Chłopcy chwilę stoją, może coś mówią i odchodzą, jak gdyby nigdy nic. Ich gest poruszył setki widzów. Po raz drugi, bo kamera nagrała chłopców w styczniu.

"Zobaczcie, nie oblewają go żadnym płynem i nie podpalają" – pisze jeden z nich. Kolejny ironizuje: "Nienawidzę tych chłopców, mają zbyt dobre serca". "Mam nadzieję, że mój syn będzie, taki gdy dorośnie", "Gdzieś w Polsce są rodzice, którzy tak dobrze wychowali swoje dzieci", "Mnóstwo szacunku dla tych dzieciaków. To nasza nadzieja" – dodają kolejni.

Ale znajdziemy też takie opinie: "Nie zapominajcie, że to biały i katolicki kraj" czy "Szacunek dla Polski, że zapewniła sobie przyszłość wolną od muzułmanów". Pod filmikiem wypowiedź zostawiło do tej pory ponad 600 osób. Chłopcami z nagrania są Szymon Budziński, Wojtek Zgajewski i Marcin Borowiec. W rozmowie z lokalnym portalem wyjaśnili, że akcja nie była przypadkowa. Bezdomny zwrócił się do nich po coś ciepłego. – Nie brakuje ludzi śpiących na ławce i czasem pomoc dla nich jest mało wydajna, ale od tego człowieka nie było czuć alkoholu. Nie wyglądał na pijanego. Ewidentnie trząsł się z zimna i prosił nas o pomoc. W takiej sytuacji pomoc jest potrzebna – powiedział jeden.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić