K.Gruszczyńska| 
aktualizacja 

Zmarła 4 minuty po tym, gdy odszedł jej ukochany mąż

19
Podziel się:

93-latek zmarł w domu opieki. Jego żona nie zdążyła dowiedzieć się o jego śmierci i odeszła chwilę po tym w szpitalu. Poznajcie wzruszającą historię angielskiej pary, która poznała się podczas II wojny światowej.

Vera i Wilf Russell
Vera i Wilf Russell (Facebook.com)

93-letni i cierpiący na demencję Wilf Russell kilka miesięcy temu trafił do domu opieki w Leicester w Anglii. Stan zdrowia jego żony - 91-letniej Very zaczął się pogarszać, gdy została sama, a mąż przestał ją rozpoznawać.

Wcześniej przez 71 lat małżeństwa nie spędzili osobno ani jednej nocy, wszędzie jeździli razem. - Gdy odwiedziłam ją w szpitalu po raz ostatni, zapytała mnie retorycznie: byliśmy dobrą parą, prawda? - powiedziała w jednym z wywiadów Stephanie Welch, wnuczka Wilfa i Very.

Para poznała się 75 lat temu podczas II wojny światowej. On wyruszał wtedy z misją sił lotniczych Wielkiej Brytanii (RAF) do Włoch. Szybko się zaręczyli. Pobrali się, gdy Wilf cały i zdrowy wrócił z Włoch. Doczekali się trzech synów. - Byli bardzo rodzinni i wszystkich nas mocno kochali - opowiada Stephanie Welch, ich wnuczka.

Nie jest to pierwszy taki przypadek. Robert i Nora Viands ze Stanów Zjednoczonych byli małżeństwem przez 71 lat. W ostatnich dniach życia leżeli na jednej sali w hospicjum. Umarli w odstępie zaledwie kilku godzin.

- Moim zdaniem ojciec wołał ją już z nieba, ale mama stwierdziła, że poczeka chwilę, żeby pożegnać się z dziećmi - przyznała w jednym z wywiadów Barb Milton, jedna z córek. - Rodzice byli nierozłączni przez całe życie. Nawet w jadalni trzymali się za ręce - dodała.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić