Zuzanna Śmigiel
Zuzanna Śmigiel| 

Zoofilia w sztuce Jandy? Aktorka odpowiada na zarzuty

54
Podziel się:

Krystyna Janda odniosła się do zarzutów prawicowych mediów oraz krytyk teatralnej Temidy Stankiewicz-Podhoreckiej, jakoby przedstawiana na deskach jej teatru sztuka "Koza, albo kim jest Sylwia" promowała w woalu sztuki zoofilię. - To spektakl wybitny. Uczył myślenia i tolerancji dla odmienności wszelkich - oświadczyła aktorka.

Zoofilia w sztuce Jandy? Aktorka odpowiada na zarzuty
(SPL/East News)

Temida Stankiewicz-Podhorecka to publicystka i krytyk treatralny, która 13 maja uczestniczyła w kongresie naukowym „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś” w Toruniu. W trakcie prelekcji Podhorecka odniosła się m.in. do destrukcyjnych działań środowisk lewicowo-liberalnych na porządek naturalny i w celu zobrazowania zjawiska przywołała sztukę „Koza, albo kim jest Sylwia”, wystawianą na deskach Och-Teatru należącego do Krystyny Jandy.

- Poprzez szok i prowokację doprowadza się do transgresji, czyli przekroczenia granic piękna i prawdy. Jeśli się te granice przekroczy, wchodzi się do przestrzeni ciemności - mówiła publicystka „Naszego Dziennika”.

Komentarz Podhoreckiej oraz medialna wrzawa nie uszły uwadze wybitnej polskiej aktorki, która w emocjonalnym wpisie na Facebooku wyjaśniła, co jest istotą kontrowersyjnej sztuki.

- Chodzi o klasyczny tekst Edwarda Albeego, o czym nikt nie pisze, a warto (...) Był to spektakl wybitny, wielkorotnie nagradzany i ważny. Uczył myślenia i tolerancji dla odmienności wszelkich, i taki był powód dla którego Albee go napisał - napisała Janda.

Właścicielka Och-Teatrze skrytykowała także samą Podhorecką.

- A pani Temida, jak zwykle zresztą, miała złe intencje i tylko taki cel jej przyświecał.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić