Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magdalena Pomorska
Magdalena Pomorska
|
aktualizacja

Magda Gessler przyznała poziomki dla najlepszych hoteli i restauracji. Sprawdź, gdzie można się wyspać i dobrze zjeść

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
12
Podziel się:

Najsłynniejsza polska restauratorka od lat zmienia obliczę polskiej gastronomii, często stosując niestandardowe metody. Kolejne sezony programu "Kuchenne Rewolucje" i niemalejące zainteresowanie świadczą o tym, że te zmiany są potrzebne i polskie społeczeństwo pragnie miejsc, gdzie dobrze karmią. Zbiorem takich lokali jest najnowsza edycja przewodnika "Poziomki 2017/2018 Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce?". Wśród nagrodzonych nie zabrakło bohaterów kulinarnego show i znanych szefów kuchni m.in. Wojciecha Modesta Amaro i Michela Morana.

Magda Gessler na gali wręczenia "Poziomek"
Magda Gessler na gali wręczenia "Poziomek" (Forum)

Idea poziomek jest prosta, choć nie każdy może na nie zasłużyć. Formuła nagród rządzi się tymi samymi zasadami, co dobrze znane i świetnie kojarzone gwiazdki Michelin. Lokale nagradzane są według prostego podziału na dobre i bardzo dobre, wybitne oraz te, które skradły serce restauratorki. A dlaczego akurat ten owoce? Magda Gessler odpowiada prosto: - To dla mnie cud polskiej natury. Znak jakości. Synonim najlepszego smaku, zapachu, aromatu. To śpiew słowika o poranku, wieczorny koncert świerszczy, którym przysłuchiwałam się jako mała dziewczynka, czy ciepły letni deszcz, który niesie ulgę po ciężkim dniu. Poziomka to również głos mojej babci, które piekła i gotowała najlepiej na świecie.

W przewodniku znalazło się ponad 150 miejsce, wśród których nie mogło zabraknąć wybitnych restauracji po "Rewolucjach", lokale Magdy Gessler i także te kierowane przez znane nazwiska w polskiej gastronomii. Wśród wyróżnionych byli m.in Michel Moran z "Bistro de Paris", Wojciech Modest Amaro z "Atelier Amaro", właściciele "U Schabińskiej" z Jasła czy szef kuchni ze "Schroniska Smaków" z Bukowiny Tatrzańskiej. Jednak nie wszyscy goście pojawili się na gali, która odbyła się 29 września.
- Razem z organizatorami obawialiśmy się tego terminu i imprezy w ogródku restauracji "U Fukiera". Wszyscy bardzo ciężko pracujemy, a koniec września to moment początków urlopów dla restauratorów i tak tłumaczyłabym ich nieobecność, w tamtym roku byli (uśmiech) - wyjaśniła Magda Gessler w rozmowie z WP Kuchnia.

*A które lokale i hotele z najnowszej edycji szczególnie poleca? *
- Wśród hoteli, gdzie także można smacznie zjeść polecam "Biały Kamień Hotel & Medi Spa" w Świeradowie Zdroju, gdzie spotkać możemy wybitnego kucharza. Z nowych miejsc urzekł mnie "Poziom 511 Design Hotel & Spa" w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Restauracja łącząca nowoczesną i tradycyjną kuchnię otrzymała jedną poziomkę, a hotel aż trzy. Trudno wybrać jednak zdecydowanych faworytów, bo każda wymieniona lokalizacja to miejsca z duszą i energią rodzinną. Tworzone są przez ludzi z pasją, którzy naprawdę znają się na tym, co robią. To właśnie warto docenić.

Przewodnik ma także wolne kartki do zapisania przez czytelników. W rozmowie z WP Kuchnia Magda Gessler gorąco zachęciła do rekomendowania miejsc wartych odwiedzenia.
- Najprościej napisać do mnie na moim oficjalnym profilu na Facebooku, który sama prowadzę. Takich poleceń nie dostaję za dużo, a szkoda. Dzielmy się adresami, gdzie naprawdę można znaleźć smaczne dania, z naszych lokalnych produktów i przygotowywane z sercem.

Zobacz także: Zobacz także: sekrety kuchni chińskiej w centrum Warszawy
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
zet
5 lata temu
jejku, znowu ta nadmuchana stara i wulgarna baba ?
jedzonko
5 lata temu
Nie dziwne, w tych hotelach doba kosztuje dobre kilka stów za osobę. Zróbcie konkurs miejsc gdzie mogą pójść zwykli ludzie, a na pewno to zrobią. Moja propozycja to "U Romka" w Nowym Targu, ul. Na Równi. Jedzenie że hej, smak i podanie i to za parę złotych. To jest sztuka
XZ
5 lata temu
Trzeba być frajerem by płacić za "takie" poziomki. Lokal może nawet 7 poziomek mieć, a i tak nic nikomu one nie mówią. Opinia tej Pani jest tak samo szokująca jak jej restauracja w Bukowinie - człowiek wychodzi głodny i zszokowany że za "coś takiego" dał się się oskubać z kasy.
OMC
5 lata temu
A jak wygląda Pani dom ???????????
Guano kuchenn...
5 lata temu
Kiedyś twierdziła ze Hiszpanski rezyser , bedzie ''robił'' film o jej '' skromnej "" osobie, a Pan A Salmadovar nic o tym , nie wie ! SZAMPAN TO CZY VÓDA WE ŁBIE SZUMI ?
Smakosz od Mi...
5 lata temu
A TA ROSNIE W TUSZĘ ( a twierdzi że NIE ?!) I ROŚNIE JEJ POKRĘTNE "EGO".............NIECH ZROBI PORZADEK W SWOICH PODUPADAJĄCYCH (?) JADŁODALNIACH , A NIE MANIFESTUJE PRZYZNAWANIEM JAKIŚ NAGRÓD !
Fun
5 lata temu
Sadząc po aparycji Pierwszej Kuchennej Damy Polski, potrawy w tych miejscach na pewno są obficie podlewane smalcem, a łóżka wzmocnione kevlarem!!!:::)))
Dudis
5 lata temu
A kim ta Pani jest żeby mówiła społeczeństwu gdzie mają jeść i spać??? Żenujący portal,który promuje człowieka a wartości miedzyludzkie ma za nic
Zniesmaczony
5 lata temu
Magda Gessler budzi we mnie fizjologiczne obrzydzenie. Jak glizda, albo padlina.
a feee
5 lata temu
Czy wam płacą za reklamowanie tego kudłatego,wulgarnego szakłaka?
łowca mitoman...
5 lata temu
Szum drzew...Madzia to nie drzewa szumią tylko alkohol w głowie:) Jak tam film SAlmadovara o tobie? he he he
wert
5 lata temu
a jaką ona jest wykładnią czegokolwiek!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić