oprac. Aleksandra Chruścielewska| 

Pod wpływem alkoholu wegetarianie jedzą mięso. Tak pokazują badania

33

Wieczorny wypad do klubu często kończy się wizytą w kebabie. Okazuje się, że robią to także wegetarianie i weganie, którzy bardzo często pod wpływem alkoholu decydują się na zjedzenie mięsa.

Pijani wegetarianie i weganie po pijanemu stawiają na tłuste mięso
Pijani wegetarianie i weganie po pijanemu stawiają na tłuste mięso (123RF)

Coraz więc osób rezygnuje z jedzenia mięsa. Niestety, wszystko wskazuje na to, że niektórym bardzo ciężko jest wytrzymać na roślinnej diecie. Jak pokazują badania, duża grupa wegetarian i wegan przyznaje się do tego, że czasami zdarza im się zjeść mięso. Według ankiety przeprowadzonej przez Voucher Codes Pro może to być nawet 30 proc. Dzieje się to najczęściej pod wpływem alkoholu.

Pijani wegetarianie i weganie najczęściej decydują się na zjedzenie kebaba (39 proc.), burgera w McDonald'sie lub Burger Kingu (34 proc.) oraz bekonu (27 proc.). Badacze z Uniwersytetu z Liverpoolu nie dziwią się, że sympatycy diety roślinnej decydują się akurat na tłuste mięso. Tłumaczą, że alkohol nie tylko pobudza apetyt, ale jednocześnie hamuje również samokontrolę co powoduje, że mięsne danie wydaje się dużo atrakcyjniejsze niż zwykle.

Potwierdza to również George Charles, jeden z twórców strony, na której znalazła się wspomniana ankieta. "Znam kilku wegetarian, którzy po wypiciu alkoholu mają ochotę na mięso. Myślę, że ważne jest wsparcie najbliższych, którzy przekonają ich, aby tego nie robili. Na pewno na drugi dzień mają ogromnego kaca moralnego" – powiedział.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić