Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany PZPN

Quiz z wiedzy o piłce nożnej. Kolejna część programu - Poznaj Polskę na sportowo

Podziel się:

Nowy program, który został wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej, ma na celu podniesienie wiedzy przez młodych zawodników na temat historii Polski oraz wpływu sportu na jej dzieje. Twórcom programu przyświecała idea patriotycznego wychowania przez sport. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest również organizacja konkursu wiedzy o piłce nożnej, który skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Quiz z wiedzy o piłce nożnej. Kolejna część programu - Poznaj Polskę na sportowo
(materiały partnera)

Aby wziąć udział w quizie wiedzy o piłce nożnej, na jego pierwszym etapie wystarczy wejść na stronę: https://www.laczynaspilka.pl/quiz. Przed odpowiedzią na pierwsze pytanie każdy z uczestników zostanie poproszony o wybranie jednej z trzech kategorii wiekowych. Dostęp do quizu online jest swobodny i nieograniczony logowaniem. Pierwszy etap składa się z 11 pytań.

Po zaznaczeniu odpowiedzi na wszystkie pytania uczestnik może zapisać uzyskany wynik. Należy podać dane osobowe, imię nazwisko, datę urodzenia i województwo. Tylko po zapisaniu wyniku uczestnik może przejść do kolejnego etapu na wyższym poziomie. Konkurs można wypełniać nieograniczoną liczbę razy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że algorytm za każdym razem będzie serwował inny zestaw pytań.

Do II etapu na szczeblu wojewódzkim dostanie się po 50 osób z każdej kategorii wiekowej. Pod uwagę brana jest liczba poprawnych odpowiedzi oraz czas, w który rozwiązano quiz.

Uczestnicy z najlepszymi wynikami zostaną zaproszeni do Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej lub do miejsca wyznaczonego na wojewódzki finał konkursu wiedzy o piłce nożnej. Najlepsi uczniowie, którzy odpowiedzą najszybciej na największą liczbę zadanych pytań, zostaną zwycięzcami etapu wojewódzkiego. Jeden chłopiec i jedna dziewczynka z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w ogólnopolskim finale.

Ostatni etap konkursu będzie miał szczególną oprawę. Transmisję z finału wielkiego konkursu wiedzy o piłce nożnej przeprowadzi TVP w Warszawie (lub innym wyznaczonym przez telewizję miejscu).

Przedstawiciele każdego województwa wraz z gwiazdą utworzą drużynę, która stanie w szranki z innymi województwami o zwycięstwo w wielkim finale. Nagrody zafunduje Polski Związek Piłki Nożnej. Jedną z nich będzie możliwość uczestnictwa w meczu reprezentacji Polski.

Artykuł sponsorowany PZPN
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić