Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Szymon Jasina
|
aktualizacja

Czeka nas tańsze paliwo na wakacje

7
Podziel się:

Sytuacja na rynku ropy w USA powoduje, że ceny tego surowca są niższe niż przewidywano. W efekcie tankujemy taniej, a możliwe są też dalsze obniżki.

Cena ropy WTI to 44-45 dol. za baryłkę. Ropa Brent to niecałe dwa dolary więcej. Na rynku mamy do czynienia z ciekawym czynnikiem. W Stanach Zjednoczonych widoczny jest znacznie mniejszy popyt na produkty ropopochodne, niż wynikać to może z czynników sezonowych. Michał Stajniak z XTB wyjaśnia, jakie to może mieć konsekwencje dla rynku paliw.

W USA popyt na produkty ropopochodne jest mniejszy, niż przewidywano dla tej pory roku. Z tego powodu ceny ropy są niskie, a to wpływa na fakt, ile kierowcy płacą za paliwo. Ropa może jeszcze nieco tanieć, a pierwsze wzrosty przewidywane są na przełom lipca i sierpnia. Stajniak tłumaczy, że oznacza to, iż przez całe wakacje kierowcy powinni tankować bez większych podwyżek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
PISOWCY
5 lata temu
ZA TANIO JAK DLA POLAKÓW. TRZEBA WPRWADZIC PODATEK PODATKU OD PODATKU NA PALIWO !!!
rafd
5 lata temu
spoko zaraz beda żniwa jak co roku zrożeje paliwo w cudowny sposób
Polok
5 lata temu
Biznesmeni ze styropianu zarabiają na ciemnym narodzie
Polak
5 lata temu
Cena paliwa przed rządami PO/PSL rok 2007,ON-3,20, PB 3,60zł/L,cena paliw rok 2011,ON-5,60,PB 6,20zł/L,koniec władzy PO/PSL i ich mafii paliwowych 2015r ON-5,50zł,PB-5,80zł/L,teraz POwoli wracamy do normalności.Stacje paliw Wrocław.
lui
5 lata temu
No wiesz ja widzę w tym mały plus pokazuje to trend przechodzenia na inne formy energii np. samochody elektryczne lub hybrydowe szejki jeszcze sporo płacą aby ta technologia była droga i nie opłacalna i skutecznie hamują badania nad wydajnymi akumulatorami ale postępu nie da się powstrzymać
AllB
5 lata temu
Barylka ropy tanieje, na stacji 1gr w dol. Barylka ropy drozeje, na stacji podwyzka o 5gr. Kowalski placi bo musi a koncerny zarabiaja.
Żenadix
5 lata temu
żenada jak baryłka ropy była 3x droższa to benzyna kosztowała ok 5zł,teraz raptem ok.4,50.Chory kraj przy takiej cenie baryłki powinna kosztować 1,80zł za litr. DOBRA ZMIANA!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić