Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Tomasz Budzik
|
aktualizacja

Policyjna akcja "Prędkość". Działania w całym kraju

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
7
Podziel się:

Pogoda sprzyja wyjazdom. Nie warto jednak nadmiernie wciskać pedału przyspieszenia. Policja prowadzi dziś ogólnopolskie działania o nazwie "Prędkość" i nie będzie miała pobłażania dla kierowców, którzy łamią przepisy.

Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości może wynieść 500 zł. Zdaniem części zmotoryzowanych, jest to zbyt niska kwota
Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości może wynieść 500 zł. Zdaniem części zmotoryzowanych, jest to zbyt niska kwota (Policja)

Do sprawdzania prędkości kierowców wykorzystane zostaną oczywiście ręczne mierniki, ale też radiowozy z wideorejestratorami – w tym te nieoznakowane. Wśród metod, które ostatnio charakteryzują się najwyższą skutecznością, są kaskadowe pomiary prędkości. Polegają on ena ustawianiu dwóch patroli policji wzdłuż drogi, w stosunkowo niewielkich odległościach. W ten sposób funkcjonariusze „polują” na tych kierowców, którzy ze szczególną zatwardziałością łamią przepisy.

Wbrew temu, co można byłoby pomyśleć w pierwszej chwili, działania policji nie są pozbawione sensu. Wręcz przeciwnie. Statystyki Komendy Głównej Policji jasno uświadamiają, że właśnie przy dobrych warunkach pogodowych - a takie panują dziś w zasadzie w całym kraju - prawdopodobieństwo wypadku jest największe. Dobra aura zachęca zmotoryzowanych do rozwijania wyższych prędkości, a wtedy łatwiej o błąd, który może mieć tragiczne konsekwencje.

Komenda Główna Policji przypomina, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji, gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepność opon do nawierzchni, dłuższa droga hamowania, dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów, większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, co oznacza możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Wk
4 lata temu
Trzeba zarobić na 500+
Stefan
4 lata temu
A może tak by się nauczyli sprawdzać sprawność pojazdów które jeżdżą po drogach - ostatnio widziałem samochód jechał o zmierzchu bez świateł a policja sprawdza mu prędkość
pp
4 lata temu
Wiozłem kiedyś Holendra północ znak ograniczający 50 jadę 70 on pyta czy się nie boję bo u nich fotoradar w takich miejscach a po nim jeszcze dwa patrole policji z radarami myślę to dobrze nie mam nic przeciw takim metodom u nas tylko zlikwidować punkty podwyższyć drastycznie kary w zależności od dochodów i bogaci niech walą ile fabryka dała było by na podwyżki obrót w salonach ze względu na rozbite pojazdy oraz proponuję jeszcze ubezpieczenia sprawcą wypadków podnieś do połowy wartości pojazdu a nie obciążać kosztami tych bez wypadkowych.
Prorok
4 lata temu
Już niedługo... już niedługo... i będzie normalnie.
gość
4 lata temu
Kolejne łatanie dziury w budżecie spowodowanej psią grypą. Psy muszą odsłużyć podwyżki. Zastanówmy się czy policja jest by pomagać i chronić ludzi czy ma pomagać rządom okradać nas?
Dom
4 lata temu
Jedz wedlug nakazu predkosci Nie zaplacisz. Najwiecej wypadkow w UE jest na Polskich drogach
3
4 lata temu
Spłata długu zaciągniętego przez psia grype
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić