Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Szymon Jasina
|

Powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 886

1
Podziel się:

Ponad 21,3 mln zł kosztować będzie budowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 886 pomiędzy obwodnicą Sanoka (Podkarpackie) a drogą krajową nr 28. Łącznik powinien być gotowy w sierpniu 2018 r.

Powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 886
(PAP, Wojciech Pacewicz)

W Rzeszowie podpisana została umowa z wykonawcą drogi Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów. Jak powiedział w trakcie uroczystości marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, inwestycja jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. - W kosztach partycypował także samorząd Sanoka, który przekazał blisko 4 mln zł. To ważna inwestycja, która skomunikuje centrum miasta z obwodnicą Sanoka - dodał.

Budowa obwodnicy Sanoka ruszy sierpniu 2017 r. i ma być gotowa w lipcu 2019 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm z liderem Max Boegl Polska. Koszt tej inwestycji to prawie 140 mln zł.

Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) Piotr Miąso zaznaczył, że podpisana umowa jest już 17. realizowaną przez PZDW i współfinansowaną z RPO. - Łączna wartość inwestycji to ok. 600 mln zł. Mamy więc co robić i daje nam to olbrzymią satysfakcję - powiedział Miąso.

Zadowolenia z podpisanej umowy nie krył burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, który podkreślił, że łącznik będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale również turystom, którzy podróżują w Bieszczady. - W miesiącach letnich przez Sanok w ciągu doby przejeżdża ok. 26 tys. pojazdów. Dlatego dziękuję samorządowi województwa za pomoc w realizacji tej inwestycji - dodał Pióro.

Nowy odcinek drogi woj. nr 886 będzie miał długość ok. 1,4 km. Oprócz samej drogi wykonawca będzie musiał wybudować m.in. wiadukt nad torami kolejowymi oraz most nad dopływem Płowieckiego Potoku. Łącznik będzie gotowy w sierpniu przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
sanok-guma
5 lata temu
To bylo ponad 50 lat czekania, ludzi ktorzy tamtedy jezdza.O transporcie ciezkim az zal wspominac.Ze tez wczesniej nikt nie wpadl na ten pomysl.Ale takie mamy genialne wladze.Fabryki sprzedac za 1000 zl, i mowic ,ze miasto nie ma kasy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić