Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Arkadiusz Stando
Arkadiusz Stando
|
aktualizacja

Rosjanin pędził 234 km/h po polskiej drodze. Słoneczna pogoda plus supersamochód równa się ryzyko

106
Podziel się:

Policjanci zatrzymali na drodze ekspresowej S22 42-letniego obywatela Federacji Rosyjskiej, który pędził swoim BMW i8 aż 234 km/h. To niejedyne jego przewinienie. Wraz z pasażerką jechali bez zapiętych pasów.

Rosjanin pędził 234 km/h po polskiej drodze. Słoneczna pogoda plus supersamochód równa się ryzyko
(Policja)

Przyjemna pogoda za mocno wpływa na fantazję kierowców i w takich warunkach pogodowych odnotowuje się najwyższe przekroczenia prędkości. Najlepszym tego przykładem jest 42-letni Rosjanin, który jechał za szybko aż o 134 km/h. Zszokował kontrolujących policjantów swoim wynikiem i otrzymał za to mandat w wysokości 750 zł, który byłby delikatnie mniejszy, gdyby bohater historii nie zapomniał zapiąć pasów.

To samo tyczyło się jego pasażerki, która otrzymała mandat w wysokości 100 zł za brak zapiętych pasów. Taka kara z pewnością nie jest przestrogą dla kierowcy, który prowadzi samochód z tak wysokiej półki, gdyż należy przyznać, że sposób, w jaki został ukarany, jest nieadekwatny do niebezpieczeństwa, jakie wprowadził na drodze.

Można tu mówić o pewnym szczęściu kierowcy - przede wszystkim nie doprowadził do wypadku, ale też nie jechał w terenie zabudowanym. W przypadku takiego wykroczenia, oprócz mandatu straciłby jeszcze uprawnienia do jazdy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(106)
Qwert
5 lata temu
Gdyby przy tej prędkości w coś uderzył to nie było by co zbierać
Donek
5 lata temu
W Niemczech dostalby mandat w wysokosci ok. 1500 Euro i trzymiesieczny zakaz jazdy samochodem.
s22
5 lata temu
Co to dla nich. Jadą na zakupy do Niemiec i wydają dziesiątki tysięcy na głupoty.
piter
5 lata temu
Byłem tego świadkiem. Już miałem go wyprzedzać, ale w tym momencie wyskoczył mundurowy z suszarką i go ustrzelił. Mało brakowało.
Robert AX
5 lata temu
Nikt z tego się nie ucieszył tylko "psy" którzy wlepili mandat. Pytanie tylko czy aby ten przyrząd na tyle ma skalę i ma homologację do takich pomiarów?!
234
5 lata temu
I zatrzymał się??????
sddaa
5 lata temu
dlatego mandaty powinny byc uzaleznione od zarobkow. Bo dla niektorych 500 zl to jest jak splunac a dla innych byc albo nie byc.
Kirk
5 lata temu
Myślicie, że nie spał tej nocy?
P5d
5 lata temu
Przecież jakby porozmawiać z naszą młodzieżą to taką prędkość rozwijają hondy civic 1.5 a passaty w tdi 250 i pół gazu jeszcze zostaje pod nogą:) baa nawet ekspresówka do tego nie potrzebna-wystarczy km prostej.
ksa
5 lata temu
Czytam i nie wierzę ! To że kogoś stać na szybkie auto nie znaczy że ma szybko jeździć na publicznych drogach! Jak ma Zondę, Veyrona czy McLF1 to i na kilka godzin na torze też go chyba stać? To bezpieczniejsze i dla kierowcy tego auta, i dla "innych kierowców". PS. Czy ktoś widział... Kubicę jadącego 350 po A1 np?
gbh
5 lata temu
Na pewno ta grzywna całkowicie zrujnuje jego finanse !!
wojtek
5 lata temu
Przecież najwyższy mandat za prędkość to 500 zł przy obcokrajowcach (płatne na miejscu), bo nie ma meldunku + ew. za pasy x2 po 100 zł i brak jakiegoś dokumentu ew. obowiązkowego wyposażenia pojazdu, co za bzdety....
Jp.
5 lata temu
Ja latam po 260 i HWDP i takim lamusom którzy zgrywają bohaterów na czatach itp a pewnie do.gimnazjum chodzą i nie zamoczyli i muszą się wygadac
Hej
5 lata temu
Miał to nieszczęście, że nie był posłem lub senatorem PIS, ewentualnie księdzem pod wpływem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić