oprac. Karol Wojtasik| 
aktualizacja 

Stary Sącz: powstał punkt ładowania samochodów elektrycznych za „Co łaska”

3
Podziel się:

W Starym Sączu otwarto pierwszą stację ładowania elektrycznych samochodów, w której można korzystać bezpłatnie. Nietypowa jest lokalizacja tego punktu.

Stary Sącz: powstał punkt ładowania samochodów elektrycznych za „Co łaska”
(Materiały prasowe)

Nowy punkt jest całkowicie ekologiczny. Zasila go instalacja fotowoltaiczna, co oznacza, że energia czerpana jest z promieni słonecznych. Punkt założył ksiądz Marcin Kokoczka. W rozmowie z serwisem nowysacz.naszemiasto.pl podkreśla on, że wartości ekologiczne są bliskie wartościom chrześcijańskim, dlatego postawiono na taką formę ich promocji. Już wcześniej w tym miejscu zamontowano elektrownię słoneczną zasilającą Centrum Pielgrzymowania. Teraz skorzysta z niej także stacja ładowania pojazdów.

Jak dodaje, ekologia nie polega na przykuwaniu się do drzew. To nowy sposób myślenia. Szanujemy przyrodę, ale i korzystamy z nowych technologii.

Cytowany serwis podaje, że naładowanie samochodu w stacji trwa od 1,5 do 5 godzin. Oznacza to, że w Starym Sączu stanął punkt szybkiego ładowania, a nie jedynie zwyczajne przyłącze 230 V.

Ksiądz Kokoszka przyznaje, że jest wielkim fanem motoryzacji elektrycznej, chociaż sam takiego auta jeszcze nie ma. Stara się jednak jeździć jak najwięcej na rowerze i otworzył wypożyczalnię rowerów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić