Karol Skomorowski| 

Eurowizja 2019: Madonna specjalnym gościem podczas finału konkursu w Izraelu

6

Madonna wystąpi podczas finału Eurowizji 2019. Wokalistka ma być główną gwiazdą wydarzenia. Według doniesień mediów ma być najdroższym artysta w historii konkursu.

Eurowizja 2019: Madonna specjalnym gościem podczas finału konkursu w Izraelu
Eurowizja 2019: Madonna specjalnym gościem podczas finału konkursu w Izraelu (East News)

Eurowizja 2019: Madonna wystąpi podczas finału konkursu w Izraelu

Eurowizja 2019 zbliża się coraz większymi krokami. Konkurs znany jest z tego, że każdego roku wzbudza jakieś kontrowersje. Tegoroczny festiwal najpierw zaskoczył lokalizacją, gdy najpierw ogłoszono, że odbędzie się w Izraelu. Tym razem dowiadujemy się, że swój koncert zagra również Madonna.

Według doniesień mediów Madonna będzie najdroższym artystą w historii Eurowizji. Wokalistka ma zagrać dwa utwory, a za swój występ może zainkasować nawet milion dolarów. Koszty ściągnięcia gwiazdy ma opłacić biznesman Sylvan Adams.

Madonna obecnie pracuje nad 14 albumem w swojej dyskografii, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Z tego powodu królowa popu zamierza promować wydawnictwo podczas finału Eurowizji.

Artystka pojawi się w Izraelu po raz czwarty. Pierwszy odwiedziła ten kraj w 1993 r, a później w 2009 i 2012 r. Jej pojawienie się w Tel-Awiwie może wzbudzić kontrowersję. Organizatorzy obawiają się, że piosenkarka nie powstrzyma się przed aluzjami na tle politycznym, których tak bardzo starają się uniknąć inicjatorzy wydarzenia.

Eurowizja 2019: reprezentacja Polski

Oficjalnym reprezentantem Polski podczas konkursu Eurowizja 2019 będzie zespół Tulia. Kobiecy zespół zagra utwór ”Pali się (Fire of love)”. Na festiwalu w Izraelu wykonają go w dwóch językach – polskim i angielskim. Ze względu na lokalizację tegorocznej Eurowizji przygotowaną specjalną wersję utworu, w której usunięto ujęcia z krzyżem, co wywołało spore emocje.

"Wynika to wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu" — tłumaczyła wytwórnia Universal Music Polska.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić