Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Borciuch
|

Kult i Daria Zawiałow na Pol’and’Rock Festival 2019. Dołączają do wielu gwiazd muzyki

2
Podziel się:

Zespół Kult oraz wokalistka Daria Zawiałow wystąpią na tegorocznym Pol’and’Rock Festival. Tym samym stają się częścią bogatego już line-upu imprezy.

Kult i Daria Zawiałow na Pol’and’Rock Festival 2019. Dołączają do wielu gwiazd muzyki
Kult i Daria Zawiałow na Pol’and’Rock Festival 2019. Dołączają do wielu gwiazd muzyki (East News)

Kult i Daria Zawiałow na Pol’and’Rock Festival 2019

Podczas najbliższej edycji Pol’and’Rock Festival na Dużej Scenie wystąpi Kult, czyli zespół z Kazikiem Staszewskim na czele. Z kolei na Małej Scenie zaśpiewa Daria Zawiałow.

Koncert Kult na dawnym Przystanku Woodstock to spełnienie marzeń i próśb wielu uczestników festiwalu. Legendarny zespół rockowy działa nieprzerwanie od 1982 roku. Przez 37 lat zagrał ponad 3000 koncertów, wydał 15 albumów studyjnych i 2 koncertowe. Występował również za granicą, m.in. w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji i USA.

Z kolei Daria Zawiałow działa na scenie od kilku lat, ale bardzo szybko zyskała rzeszę fanów. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album "A kysz!", który uzyskał status Złotej Płyty. Wokalistka zgarnęła dwa Fryderyki w 2018 roku w kategoriach Fonograficzny debiut roku oraz Album roku - alternatywa. Na początku marca wydała drugi album "Helsinki" promowany singlem "Szarówka".

Kult i Daria Zawiałow na Pol’and’Rock Festival 2019. Kto obok nich?

Jeśli chodzi o polskich artystów, oprócz zespołu Kult i Darii Zawiałow, na imprezie wystąpią m.in. Acid Drinkers, Decapitated, happysad, Sidney Polak, Renata Przemyk, Cyrk Deriglasoff, Tulia i Witek Muzyk Ulicy.

Z zagranicznych zespołów usłyszymy amerykańską kapelę street-punkową The Casualties, Ziggy’ego Marleya, najstarszy syn legendarnego Boba Marleya, legendę thrash metalu z USA Testament, brytyjską grupę Skunk Anansie, Avatar ze Szwecji, Black Stone Cherry, francuski Perturbator, brytyjskich punkrockowców The Adicts, metalcore'owców z Australii Parkway Drive oraz Dub FX.

Organizatorem Pol’and’Rock Festival jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza jest formą wyrazu wdzięczności dla polskiej młodzieży za zaangażowanie w styczniowy finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia, tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą.

KOMENTARZE
(2)
nightnoisenob...
3 lata temu
Jest wiele dobry Polskich zespołów, na które czekali latami fani Przystanku Woodstock czy obecnie festiwalu Pol`n`Rocka. Pamiętam jak ukazała się informacja, że zagra Big Cyc, wiele osób uznało to za nieprawdę, inny zaś nie dowierzali w takie plotki. I trzepa powiedzieć, że Owsiak ma swoją wiję i ma swoję ulubione zespoły, jak na przykład Acid Drinkers, który grali już ..., nie wiem ile razy. Ale sumie sumarów cieszę się, że zagra Kult, choć nie jestem wielkim fanem to będę chciał zobaczyć ich koncert i jestem pewny, że będzie to jeden z najlepszych i najliczniejszych widowisk na dużej scenie.
Fan
3 lata temu
Daria na propsie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić