Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Basia Żelazko
Basia Żelazko
|

Znamy datę i miejsce pogrzebu Kory

31
Podziel się:

Piosenkarka zmarła w sobotę 28 lipca w swoim domu na Roztoczu. Odejście Artystki opłakują najbliżsi, przyjaciele i fani.

Znamy datę i miejsce pogrzebu Kory
(East News)

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Kamil Sipowicz, rodzina, Katarzyna Litwin.

Ogłaszając wiadomość o śmierci Kory Kamil Sipowicz napisał:
"Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać."

Śmierć Olgi Jackowskiej poruszyła wszystkich. Kora była niekwestionowaną artystką. Ogromny talent, szczerość i bezkompromisowość. Mimo problemów zdrowotnych, walczyła i tworzyła.

- Myślę, że to obok mojej matki najważniejsza osoba w moim życiu. Była odważna, mądra, waleczna, niesłychanie wykształcona. Obudziłam się i nie mogę dojść do siebie. Mojej matki już nie ma, a ona w mojej głowie była jej zastępstwem. Jest mi strasznie, strasznie ciężko. To jest okropne, kiedy odchodzi bohater twojego dzieciństwa. To, jaką jestem osobą, zawdzięczam w dużej mierze jej. Jej odwadze i bezkompromisowości. Miała tyle talentu i charyzmy w sobie, że była w stanie pociągnąć miliony. Wiem, jak ona traktowała publiczność, jaką była osobowością. Polska muzyka rozrywkowa byłaby zupełnie inna bez niej. Miała wizerunek absolutnie oryginalny. Zawsze była sobą, muzycznie też. Kora mówiła o molestowaniu przez księży zanim inni zaczęli nagłaśniać ten temat. W swoich piosenkach mówiła o rzeczach ważnych i trudnych zanim to było modne. Kochała zwierzęta i wszystkich braci mniejszych. Niosła ze sobą prawdę. Ona była całe moje dorosłe życie. Byłam mała, kiedy śpiewała "Boskie Buenos" w Opolu. Mama mówiła mi, że wtedy mnie kompletnie zatkało. Wpłynęła na mnie. W kuluarach mówiono, że już jest bardzo źle, aczkolwiek zawsze się wydawało, że ona odejdzie ostatnia, że się nie podda - powiedziała Karolina Korwin Piotrowska w rozmowie z WP Gwiazdy.

W 2014 r. Kora publicznie przyznała, że jest chora na raka. Wtedy też wyszła za Kamila Sipowicza, wieloletniego partnera życiowego. Wokalistka przeszła kilka operacji oraz chemioterapię. Niestety, choroba pochłaniała domowe oszczędności. Kora i jej bliscy nie ukrywali, że leczenie, nawet dla nich, jest szalenie drogie. Lek, którego potrzebowała, kosztował 24 tys. zł miesięcznie. Artystka nie wahała się apelować o wsparcie. Poza tym zdecydowała się też sprzedać warte milion złotych mieszkanie w Warszawie, by tylko móc kupić leki. W 2016 r. udało jej się jednak wywalczyć refundację leku dla siebie i innych chorych.

Zobacz także: Zobacz też: Kora o lekach i swojej chorobie

Jak informuje "Fakt", Jackowska przed śmiercią poprosiła męża Kamila Sipowicza o wydanie jej tekstów, które nie ujrzały jeszcze światła dziennego.
- Kora miała gotowe podkłady muzyczne Pawła Mykietyna, do których pisała piosenki. Nie wiadomo, czy one się kiedyś ukażą, ale niepublikowana twórczość Kory w postaci tekstów na pewno. Najprawdopodobniej Sipowicz wyda na jakąś rocznicę kolejny tomik poezji z tymi tekstami – czytamy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(31)
Alicja
4 lata temu
Rozumiem, ze chorowała ale za grosz nie miała wstydu prosząc o wsparcie finansowe. Zrobili z niej teraz po jej śmierci prawie, że bohaterkę narodową. Dowiedziałam się nawet, że była poetką, aktorką prawie wieszczem narodowym. Bez przesady zaśpiewała kilka fajnych kawałków i tyle. Szkoda jej jak każdego innego człowieka ale nie róbcie z niej bohatera. W jednym z muzycznych programów ubliżała wykonawcom. Nie znosiłam jak mówiła że albo tekst albo osoba jest "nieinteligentne". A jej niektóre teksty były bardzo inteligentne, szczególnie ping pong. Ludzie opamiętajcie się. To był taki sam człowiek jak każdy inny, ze swoimi zaletami i wadami ale żadna bohaterka narodowa. A pamiętacie incydent z narkotykami i psem? No właśnie...
Paweł
4 lata temu
Na raka nie na lekarstwa a te brednie rak to nie wyrok można schować między bajki. Jeździłem z ojcem do szpitala onkologicznego na "leczenie" ponad rok. I powiem wam, z ludzi którzy też tam się "leczyli" w tym samym czasie i mogłem się o nich dowiedzieć już wszyscy nie żyją łącznie z moim ojcem. Ponad 10 osób w niecałe 2 lata.
des
4 lata temu
czemu w Warszawie skoro mieszkala na Roztoczuu??
ewa_lee
4 lata temu
nigdy nie lubiłam jej osoby ani jej twórczości, ale artystką była niewątpliwie...
Akt 447
4 lata temu
Antysemici, od razu powiedzą, że była to grupa z przydziału, tak jak Lady Pank, Budka Suflera, Perfect, Oddział Zamknięty itp. dzieci resortowe wiadomo jakiego pochodzenia. I że od dziecka rodzice pchali ich na te stanowiska, jako przyszłą siłę w tej branży. Nikt z nich nigdy nie rzucał nacjonalistycznych haseł, chyba, że wychwalał izrael. Nasze media się nie zmieniły, były i są w rękach okupanta. Mamy większe problemy, 4,2mln ukraińców, których wkrótce nasz rząd wykorzysta do mordowania lachów, i akt 447
Jasio
4 lata temu
I tak powoli wywożą śmieci!!!
aa
4 lata temu
Sami przyjdziecie czy przyjdą?
madziapraca
4 lata temu
Jackowska przed śmiercią poinformowała męża... Chyba SIPOWICZ poinformowała męża
ukr
4 lata temu
i pomierła zenszczina szto zdielalem nicevo
Gacia
4 lata temu
nie moge sie doczekać, tylko nie wiem co włożuć jeansy, sukienke czy leggincy, nie wieta ?
Jacek Daniels...
4 lata temu
czy będzie salona w piecu ?
ania
4 lata temu
co z tego ze wydawala kase na leczenie jak jej zycia nie dało to
O_o
4 lata temu
Kora zawsze imponowała mi nienaganną dykcją. Bardzo wyraźnie i dźwięcznie wypowiadała słowa w naszym niełatwym przecież języku. Dzisiaj zwłaszcza młode artystki nie są w stanie nawet się zbliżyć do klasy jaką pod tym względem reprezentowała Kora.
bear
4 lata temu
Wielki Smutek , ale czas zabliźni rany . Blizny pozostaną.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić