Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
Artykuł sponsorowany Łazienkaplus.pl

Jak wybrać przycisk spłukujący do WC?

Podziel się:

Jest niepozornym elementem wystroju łazienki i zdarza się, że zupełnie pomijamy go podczas urządzania wnętrza. Nie przywiązujemy do niego zbyt dużej wagi, jednak to właśnie od jakości i niezawodności tego szczegółu zależy bezproblemowe i wygodne korzystanie z toalety. Przycisk do spłuczki pełni bardzo ważną rolę w zapewnieniu komfortu oraz higieny w łazience. Może pomóc nam w oszczędzaniu wody bądź przyprawić o ból głowy, psując się nieustannie.

Jak wybrać przycisk spłukujący do WC?
Wiszący sedes z kwadratowym przyciskiem do spłuczki w brutalistycznej łazience z wanną (materiały partnera)

Aby wybrać model odpowiadający potrzebom użytkowników toalety, dobrze jest zgłębić temat przycisków spłukujących do WC, by nie popełnić pomyłki.

O czym pamiętać, wybierając przycisk do spłuczki? 

Łazienka jest jednym z najważniejszych i najdroższych do urządzenia pomieszczeń. Płytki, armatura, zabudowa meblowa czy lustra – na wybranie tych elementów jesteśmy w stanie poświęcić wiele czasu oraz funduszy. Zapominamy jednocześnie o spłuczce, której poprawne funkcjonowanie jest niezbędne w toalecie.

Przycisk do spuszczania wody w WC nie jest uniwersalny. Jego rodzaj należy dobrać do modelu stelaża oraz mechanizmu spłuczki.

Jak dokonać właściwego wyboru?

  1. Przeanalizuj parametry spłuczki pasującej do danego mechanizmu. Sprawdź jej techniczne wymagania w instrukcji.
  2. Sprawdź producenta przycisku oraz całego stelaża. Dobrze, gdy jest on ten sam dla obu produktów.
  3. Określ dominujący we wnętrzu styl i wybierz przycisk, który idealnie wpasuje się w aranżację.
  4. Zatroszcz się o ekologię i ekonomię. Dowiedź się, jakie ilości wody potrzebne są do spłukania toalety w danym mechanizmie.

Przycisk do spłuczki – pojedynczy czy podwójny? 

Klawisz do spłuczki to produkt o dużym znaczeniu praktycznym. Przy jego pomocy spłukujemy bowiem nieczystości w toalecie. Na rynku znajdują się dwa rodzaje przycisków – pojedyncze i podwójne. Jakie są między nimi różnice – oczywiście pomijając liczbę klawiszy?

Przyciski spłukujące pojedyncze nie wymagają zastanowienia się nad wyborem odpowiedniego klawisza podczas spłukiwania. Każde naciśnięcie uwalnia taką samą ilość wody – bez względu na rzeczywiste potrzeby użytkownika.

Zdecydowanie nowocześniejszym rozwiązaniem są podwójne przyciski spłuczki. Dzięki możliwości wyboru spłukiwania mniejszym bądź większym strumieniem pozwala zaoszczędzić mnóstwo wody. To zdecydowanie ekonomiczniejszy i ekologiczniejszy wariant. Nie zawsze przecież potrzebujemy aż tak wiele wody, by oczyścić WC.

Warianty podwójnych przycisków:

  • standardowy – spłukuje toaletę wodą o objętości 3 albo 6 litrów,
  • ekonomiczny – spłukuje toaletę wodą o objętości 2 albo 4 litrów.

Oba modele znaleźć można w dobrych sklepach z wyposażeniem łazienek, jak lazienkaplus.pl. W ofercie znajdują się nie tylko wysokiej klasy klawisze do spłuczki, lecz również stelaże podtynkowe , meble łazienkowe, armatura i akcesoria. Innymi słowy, wszystko, czego potrzebujemy podczas gruntownego remontu domowego salonu kąpielowego.

Kolor i kształt przycisku do spłuczki 

Przyciski do WC dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Od kiedy w polskich domach modne zaczęły być podwieszane miski sedesowe oraz zabudowane stelaże, stały się one jednym z elementów nadających łazience określony charakter. W zależności od stylu pomieszczenia można wybrać proste w formie albo niebanalne przyciski. Także wśród barw są zarówno biel, szarość, czerń, jak i złoto, miedź oraz srebro. Co więcej, część z nich jest połyskująca, a część satynowa czy zupełnie matowa.

Popularne kształty przycisków do WC:

  • prostokątne
  • kwadratowe
  • okrągłe
  • eliptyczne

Materiał ma znaczenie – z czego może być zrobiony przycisk do spłuczki? 

Od materiału, z jakiego wykonano przycisk do WC oraz jego ramkę, zależy ostateczny efekt aranżacyjny oraz trwałość tego elementu wykończeniowego.

Najtańsze i zarazem najpopularniejsze są modele plastikowe. Występują one w różnych kształtach i kolorach, są łatwo dostępne i estetyczne. Od grubości zastosowanego plastiku zależy ich solidność. Te cienkie są znacznie mniej trwałe niż grubsze.

Metal wygląda szlachetnej od plastiku i jest odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze prezentuje się w łazienkach luksusowych, gdzie każdy z elementów wykończeniowych powinien być wysokiej jakości.

Szklane przyciski są delikatne, jednak wizualnie prezentują się naprawdę lekko. W pomieszczeniach jasnych i przestronnych wyglądają doskonale. Należy jednak uważać, by nie ukruszyć ramki, sprzątając łazienkę.

Sposób montażu przycisku do spłuczki 

Przyzwyczailiśmy się do tego, że ubikacja zabudowana ma przycisk spłukujący znajdujący się kilkadziesiąt centymetrów nad miską WC. Zdarza się jednak, że jest to niemożliwe do zastosowania albo po prostu niepraktyczne rozwiązanie. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując ciekawe i niestandardowe warianty.

Przycisk na frontowej ścianie obudowy stelaża jest rozwiązaniem popularnym i spotykanym najczęściej. Jest dobrze widoczny i łatwo do niego sięgnąć każdemu użytkownikowi toalety. Umiejscowienie go nad miską WC – idealnie pośrodku ścianki, wprowadza wizualny ład i pozwala zachować proporcje zabudowy.

Jeżeli jednak nie przepadamy za widokiem klawisza do spłuczki, bez problemu możemy zamontować go na półce, która powstała po obudowaniu stelaża płytą gipsowo-kartonową. Staje się on wtedy niemal niewidoczny. Może być to zaletą, jednak w przypadku gości – także wadą. Jeżeli przycisku nie będzie tam, gdzie się spodziewają, może to nastręczyć im sporo problemów. Rozwiązanie to jest też niemożliwe do zastosowania, gdy zamiast samego stelaża zabudujemy całą przestrzeń aż do sufitu.

Zlicowany ze ścianą przycisk jest niezwykle delikatny i elegancki. Sprawdza się we wnętrzach o podwyższonym standardzie. Nie odstaje od zabudowy stelaża, wtapia się w jego strukturę, tworząc całość. Nie brudzi się tak, jak klasyczne wersje spłuczki, ponieważ kurz nie osiada na jego górnej części.

Innowacyjne przyciski do spłuczki 

Innowacyjne rozwiązania, choć początkowo wydają się odległe niczym science fiction, z czasem trafiają pod dachy domów na całym świecie. Wyposażenie łazienek także staje się coraz nowocześniejsze. Czy któryś z najnowszych wynalazków zyska popularność i za kilka lat będzie już standardem? Być może, ponieważ najnowocześniejsze spłuczki naprawdę mają praktyczne udogodnienia.

Przycisk wyposażony w funkcję odciągania zapachu to prawdziwa nowość. Opcja ta wymaga zamontowania całego systemu i zabudowania go tak, jak tradycyjny stelaż. Po naciśnięciu przycisku nieprzyjemnie pachnące gazy są zasysane do środka, gdzie znajduje się filtr węglowy. Następnie do pomieszczenia uwalniane jest bezwonne, oczyszczone z przykrego zapachu powietrze.

W podwieszanym WC z zabudowanym stelażem, umieszczenie odświeżającej kostki w rezerwuarze jest niemal niemożliwe. Chyba, że zdecydujemy się na przycisk z pojemnikiem na kostki fresh. Jest to forma szufladki umieszczonej za ramką z przyciskiem spłukującym toaletę. Wystarczy usunąć zewnętrzne części spłuczki i umieścić kostkę w wyznaczonym miejscu. Rozwiązanie to zapewnia wyższy poziom higieny oraz pozwala neutralizować nieprzyjemne zapachy.

Artykuł sponsorowany Łazienkaplus.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić