Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Sprzęt grzewczy do mieszkania

2
Podziel się:

Odpowiedni sprzęt grzewczy to podstawa nie tylko w starym budownictwie. Również nowe mieszkanie czasem wymaga dogrzania, zwłaszcza w zimowe dni, kiedy ogrzewanie centralne bywa zawodne. Niejednokrotnie mieszkanie jest wychłodzone także w okresie przejściowym, kiedy chłodne noce dają się odczuć, a nie uruchamiamy jeszcze ogrzewania w całym mieszkaniu. Zobacz, jak wybrać odpowiedni sprzęt grzewczy, który szybko dogrzeje każde mieszkanie!

Przenośny sprzęt grzewczy to najszybszy sposób na okresowe ogrzewanie mieszkania
Przenośny sprzęt grzewczy to najszybszy sposób na okresowe ogrzewanie mieszkania (Materiały prasowe)

Przenośny sprzęt grzewczy – co mamy do wyboru?

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na okresowe ogrzewanie mieszkania jest przenośny sprzęt grzewczy. Obecnie możemy wybierać spośród szerokiej oferty tego typu urządzeń, a ich cena zależy przede wszystkim od rodzaju produktu oraz jego parametrów. Podstawą przy wyborze jest wydolność grzewcza oraz użyteczność. Warto więc zastanowić się, jakie urządzenie grzewcze zdoła ogrzać nasze mieszkanie, co zależy głównie od wielkości pomieszczeń.

Sprzęt grzewczy dzielimy m.in. na:
termowentylatory grzewcze;
● kurtyny powietrza;
● konwektory ciepła;
● grzejniki olejowe.

Sprzęt grzewczy do małego mieszkania

W przypadku niewielkiego mieszkania najczęściej wystarczające okazują przenośne termowentylatory grzewcze (farelki). Ich zdolność grzewcza wyrażana jest w mocy. Najczęściej urządzenia tego typu generują moc grzewczą na poziomie 600-2000 W.

Farelki sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dogrzewania niewielkich pomieszczeń i mają sporo zalet, takich jak:
niska cena – podstawowe wersje termowentylatorów grzewczych są najtańszymi urządzeniami tego typu;
szybkość pracy – przy pomocy farelki możemy ogrzać mieszkanie stosunkowo bardzo szybko;
niewielkie gabaryty – termowentylatory grzewcze zwykle są niewielkie i możemy z łatwością przenosić się do różnych pomieszczeń w mieszkaniu;
możliwość regulacji temperatury – redukcja siły nadmuchu i stopnia grzania.

Prosty sprzęt grzewczy do mieszkania możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Jest to urządzenie wystarczające, jeśli korzystamy z niego sporadycznie. W przypadku, gdy zależy nam na wyższej klasie urządzeniu warto zastanowić się nad wyborem termowentylatora grzewczego wyposażonego w dodatkowe funkcje, np.:
opcja zimnego nawiewu – dzięki temu latem farelka może służyć do chłodzenia;
● zabezpieczenie przed przegrzaniem – termoregulator sam zatrzymuje nawiew w przypadku dłuższej pracy zagrażającej przegrzaniem urządzenia;
termostat – umożliwia ustawienie pożądanej temperatury, po czym urządzenie zatrzymuje pracę.
design – droższe termowentylatory dostępne są w wersjach atrakcyjnych wizualnie.

Sprzęt grzewczy do dużego mieszkania i starszego budownictwa

W przypadku dużego mieszkania lub przy niskiej szczelności pomieszczenia termowentylatory grzewcze mogą okazać się mało wydajne. Dobrym rozwiązaniem okazują się wówczas konwertory grzewcze, czyli przenośne lub stałe grzejniki elektryczne, a także grzejniki olejowe.

Urządzenia tego typu charakteryzują się zwykle (choć nie zawsze) większą mocą i podobnie jak farelki umożliwiają ustawienie docelowej temperatury w pomieszczeniu. Niektóre modele grzejników konwektorowych również mają opcję ciepłego nawiewu, dzięki czemu szybciej nagrzewają pomieszczenie. Grzejniki konwektorowe, np. w Media Expert dostępne są takżę w szerokiej ofercie, nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także nowoczesnego designu, dzięki czemu pasują do każdego wystroju pomieszczenia.

W przypadku starszego budownictwa możemy skorzystać również m.in. z urządzeń zapobiegających utracie ciepła przez okna i drzwi. Są to tzw. kurtyny powietrza, które montujemy głównie nad drzwiami. Urządzenia takie działają najczęściej w trybie zimnym, ciepłym lub gorącym, a ustawienia możemy dokonywać przy pomocy pilota. Kurtyny powietrza wyglądem przypominają płaską farelkę i również dostępne są w stosunkowo niskiej cenie. Ich montaż nad drzwiami zapobiega utracie ciepła i dodatkowo dogrzewa mieszkanie.

Jeśli chcesz szybko i tanio dogrzać mieszkanie – sprawdź termowentylatory i sprzęt grzewczy na Media Expert! Na stronie znajdziesz szeroki wybór urządzeń do domu!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(2)
j23
3 lata temu
Na pewno nie tanio, grzanie elektryczne jest najdroższe ze wszystkich.
hj
3 lata temu
To niech Państwo dopłaci za prąd,bo wypłaty zabraknie na rachunek.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić