Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Arek Durka
|
aktualizacja

Artur Żmijewski może stracić grunt, w który zainwestował ogromne pieniądze. Za wszystkim stoją oszuści

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
52
Podziel się:

Aktor, kupując działkę pod Radzyniem Podlaskim, spełnił marzenie o stworzeniu rajskiego siedliska. Niestety, wiele wskazuje na to, że grunt, na którym zaczął stawiać posiadłość, mógł zostać nabyty przez jego poprzedników nielegalnie. Sprawą zajmuje się sąd.

Artur Żmijewski
Artur Żmijewski (ONS.pl)

Artur Żmijewski w 2013 r. wylicytował działkę po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Przylegała ona bezpośrednio do działki jego babci. Aktor chciał rozbudować posiadłość, w której gościłby gwiazdy show-biznesu. Szybko wylał fundamenty pod budowę domu, odpowiednio zabezpieczył teren i cieszył się, że spełnia marzenia. Niestety, pierwotni właściciele ziemi założyli sprawę ludziom, którym ją sprzedali.

- Mieliśmy kredyt w banku spółdzielczym, spłacaliśmy go. Później przyszedł kryzys. Z braku dochodu gospodarze zaczęli sprzedawać krowy. Bank nie chciał iść na ugodę, zmuszono nas do sprzedaży ziemi. Nie mieliśmy innego wyjścia. Pojawił się nabywca, ale nam nigdy za nią nie zapłacił. Zadłużył za to działkę i komornik zajął grunty - powiedzieli państwo R. w rozmowie z "Super Expressem".

Ostatecznie w 2017 r. lubelski sąd okręgowy skazał Beatę P. na pięć lat więzienia, a Pawła P. na dwa lata więzienia. Dodatkowo mieli zapłacić oszukanej rodzinie 600 tys. zł. Ich obrońcy wnieśli jednak apelację. Ostateczny werdykt sądu ma zapaść jeszcze w tym roku. Mimo że Żmijewski wiedział o toczącej się sprawie, nie przerwał prac budowlanych.

Co ciekawe, rodzina R. informowała go pisemnie, że jeśli wyrok zapadnie na ich korzyść i odzyskają ziemię, aktor straci zainwestowane pieniądze.

Jesteśmy ciekawi kiedy i jak sprawa się rozwiąże.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(52)
Poszkodowany
4 lata temu
Za plecami sasiadów biegli geodeci z powiatu biłgorajskiego zmieniają granice ewidencyjne i punkty na działkach poprawiane sa mapy w starostwie znikaja dokumenty z działek osnowy zmiany granic zatwierdza miejscowy sąd bez wiedzy ich właścicieli ludzie po latach przyoadkiem dowiadują się że granice działek i ich powierzchnia zostały zmienione na nic zdaja sie monity w starostwie nadzorze geodezyjnym bo zmiany zatwierdził sad ,tak działaja tutejsze układy i znajomosci gdzie w majestacie prawa urzednicy łupia kasę na ludziach.Kiedy w koncu ktoś pochyli sie nad problemami okradanych mieszkancow moze w końcu czas na CBA
evchen
4 lata temu
skoro sami przynali ze ziemie spzredali to w czym maja problem ? ze kasy nie dostali ? sprzedali to sprzedali i koniec sprawy.
katrin121
4 lata temu
,,Góra" ma sady w kieszeni, wiec pan aktor sie nie bał i nie boi
Nl
4 lata temu
Na biednego nie trafiło pazerne to
W
4 lata temu
Pazerny dwa razy traci.
Juhas
4 lata temu
To chyba jakiś prawnik z o2 na to wpadł. Nic nie straci.
burak
4 lata temu
Żmija sędzią? Nowy wymiar sądownictwa ,zapłaci odszkodowanie
21
4 lata temu
Powodem wyłudzenia nie były problemy finansowe tylko fałszywe akty notarialne na słupa zadłużenie celowe i sprzedane przez komornika pod potrzeby Żmijewskiego bo on potrzebował tej działki na powiększenie swojej.Tyle i tyle.
ja
4 lata temu
Cwaniaczek co myślał że kupi od patoli za grosze, a tu skucha. Cwany gapa. Księdza gra dla mocherów.
kima
4 lata temu
I słusznie,że nie przerywa budowy przerwanie budowy to tylko podniesienie kosztów inwestycji...Pan Żmijewski nie złamał prawa i nie działał w złej wierze prawo jest po jego stronie....
ojojoj
4 lata temu
przecież Sąd nakazał wypłatę 600 tyś. odszkodowania. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Rekompensata plus działka do tego
Konrad
4 lata temu
Kupił od komornika. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. I tyle w temacie
Ok
4 lata temu
Szkoda chłopa, bo go lubię:-) Nieźle gra księdza:0 Co prawda oglądam tylko gdy jestem w gościach, ale budzi sympatię.
go.cha.
4 lata temu
jest w tym czlowieku cos antypatycznego, zauwazyliscie ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić